Poola tuuri viienda etapi võitis Roelandts

Lisatud eestlaste tulemused!

ProTouri kalendrisse kuuluva Poola velotuuri viienda etapi võitis belglane Jurgen Roelandts (Silence-Lotto). Tanel Kangert oli parima eestlasena 74.

Võrreldes eilse päevaga, kui ratturid otsustasid sõidu halva ilma tõttu umbes 5 kilomeetrit enne finishit lõpetada, oli täna ilm märksa etem.

Kui 239,7 kilomeetri pikkusel etapil jäi sõita veel 10 kilomeetrit, said kõik hommikused jooksikud püütud. Seejärel toimus veel ridamisi rünnakuid ning 12 ratturil õnnestuski enne peagruppi finisheerida. Roelandtsi järel kuulus teine koht hispaanlasele Jose Joaquin Rojas Gilile (Caisse d’Epargne). Kolmas oli täna hollandlane Steven De Jongh (Quick Step).

Peagrupp eesotsas tuuri senise liidri Allan Davisega kaotas võitjale täna 12 sekundiga. Ag2ri profitiimi ratturid Tanel Kangert ja Rene Mandri lõpetasid samuti peagrupis, saades vastavalt 74. ja 98. koha. Erki Pütsep (Bouygues Telecom) kaotas täna liidrile 2.07 ja sai 111. koha.

Mitmepäevasõidu üldliidriks kerkis Rojas Gil. Kangert on 35-sekundilise kaotuse juures 92., Pütsep 106 (+2.22) ja Mandri 117. (+5.26).

Homme on Poola velotuuril kavas esimene ja ainus mägedeetapp. Tuur lõpeb laupäeval.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: