Eestis toimub 21. septembril Baltikumi suurim rattamaraton

21. septembril toimub Lõuna-Eestis Baltikumi suurim maastikurattamaraton, kuhu on praeguseks registreerunud võistlejaid 11 riigist.

SEB 11. Tartu Rattamaraton pakub spordisõpradele 89km ja 40km distantse, mis kulgevad peamiselt metsa- ja kruusateedel. Start antakse Otepäält, Tehvandi Spordikeskuse staadionilt ning finiši leiab Elva lähistelt Tartumaa Tervisespordikeskusest, kirjutas ERR Sport.

Võistlust korraldava Klubi Tartu Maratoni juhatuse esimehe Indrek Kelgu sõnul on populaarsus tulnud mitmel põhjusel. „Esiteks on tänu Lõuna-Eesti mitmekülgsele maastikule rada huvitav, kuid samas piisavalt kerge, et pakkuda sõidurõõmu ka harrastajatele. Teiseks on pikk korraldamiskogemus muutunud organiseerimise sujuvamaks,“ kommenteerib Kelk. Tema sõnul on oma panuse andnud ka rahvaspordi populaarsuse märgatav tõus viimastel aastatel.

Lisaks põhidistantsidele toimub laupäeval, 20 septembril Tähtvere Spordipargis traditsiooniline sprindivõistlus, kuhu saabuvad teravama jalaga sportlased Eestist ja välismaalt.

Klubi Tartu Maraton on alati tähelepanu pööranud ka lastele ja erandiks ei ole seegi kord. Tasuta lastesõidud leiavad aset samuti laupäeval, 20 septembril Tähtvere Spordipargis.

Nii põhisõitudele kui lasteüritustele on vajalik eelnev registreerimine.

SEB 11. Tartu Rattamaratoni juhatab sisse juba homme toimuv ühistreening. Üheskoos sõidetakse läbi 89km ja 40km radasid stardiga Tehvandilt.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: