Lepasalu lõpetas viienda etapi peagrupis

Tour de l`Ardeche`l sõideti täna 114 km pikkune viies etapp. Ületada tuli üks esimese ja üks kolmanda kategooria tõus ning etapi viimased 25 km tuli sõita pisut laugemat tõusu.

Etapp oli eilsest pisut kergem, mida tõendab suhteliselt suure peagrupi jõudmine üheaegselt finisisse, märkis rattatreener Jüri Kalmus. Fotofinish pani paika kohad esimesest kuni neljakümneüheksandani, kes kõik said protokolli ühesuguse aja. Esmakordselt sellel tuuril lõpetas Laura Lepasalu peagrupis.

Laura sõnul oli ta finishi eel üsna heal positsioonil, kuid sai 100 m enne lõppu «kangi». Protokolli märgiti aga 35. koht, mis on tema selle tuuri parim koht etapil. Noortest aga üllatavalt hea 7. koht.

Juba teise etapivõiduga  sai hakkama leedulanna Diana Ziliute LTU/SAF  ajaga 3:11.49. Teise koha sai olümpiavõitja Nicola Cooke Inglismaalt GBR/GBR ja kolmas oli rootslanna Emma Johansson SWE/RED.

Kokkuvõttes jätkab liidrisärgis ameeriklanna Amber Neben  USA/FLX koguajaga 13:30.07. Laura Lepasalu tõusis 52. kohale. Noortearvestuses aga 11. kohale.

Homme sõidetaks viimane etapp 14,3 km pikkusel ringil, mida tuleb läbida kuuel korral (kokku 85,8 km). Kuigi trassi profiili kaartil polegi nagu  midagi erilist, tuleb igal ringil ületada ometi paar üle kilomeetrilist tõusu. Kuid see ei vastavat Laura bossi sõnul päris tegelikkusele.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: