Jalgratturid kihutavad kahel päeval Pärnumaal

Homme stardivad Jõulumäe rattamaratonil nii Eesti tipptegijad kui rahvasportlased ja pühapäeval näeb rattureid kihutamas Sindi krossirajal, kirjutab Pärnu Postimees.

Jalgrattaspordi Eesti suurima sariürituse “Elion Estonian Cup” hooaja viimane, kaheksas osavõistlus Jõulumäel tõotab tulla erakordselt põnev, sest Allan Oras juhib maratonide sarja Alges Maasikmetsa ees vaid viie punktiga. Kolmandat positsiooni hoiab Raido Kodanipork, kellele järgnevad Taavi Selder, Sigvard Kukk, Helmet Tamkõrv ja Erki Kukk.

Võistkondlikult juhib sarja Arctic Sport Club, teisel kohal on Extreme Sport ja kolmandal Alexela Rademar Agency Team.

Rattamaraton tuleb rahvarohke

Eilseks oli 9. Jõulumäe rattamaratonile registreeritud üle 1300 osaleja, kellele lisanduvad seitsmes vanuseklassis omavahel mõõtu võtvad lapsed. 50 kilomeetri pikkuse põhisõidu start on kell 12, matkasõit (23 km) läheb rajale 12.45 ja lastesõidud algavad kell 11.

Põhisõidu starti paigutatakse võistlejad vastavalt numbrile. Esimesed 500 sportlast on jaotatud 50-liikmelistesse gruppidesse ja järgmistes gruppides on 100 võistlejat.

Matkasõidus paigutatakse esimesse stardigruppi kõik 14-16aastaste konkurentsis võistlevad neiud ja noormehed.

Pühapäeval Sindi linnavalitsuse juures startival Avo Nurme mälestusvõistlusel on kavas tosina vanuseklassi sõidud. Pärnu jõe kaldal ja Sindi parkides lookleval 2,3 kilomeetri pikkusel rajal sõidavad eliitklassi mehed ja kuni 23aastased juuniorid 12 ringi. Veteranide ja noormeeste sõit kestab kaheksa ringi, M14-klassi poiste ja kaks aastat vanemate tüdrukute võitjad selguvad viie ja 12aastaste mehepoegade paremusjärjestus kahe ringiga.

Noored ratturid kihutavad kahel päeval

Pärnu Kalevi spordikooli treener Kaido Juurik ütles, et Jõulumäel läheb starti ligi paarkümmend kalevlast. Laupäevasel põhisõidul võistlevad M18 arvestuses Meelis Raba, Karlo Aia ja Timmo Jeret ning matkasõidul jahivad kuni 14aastaste auhindu ja etapipunkte Ahto Raba, Keit Lippe, Kevin Kull, Markus Mere, Renar Trummal ja teised.

Vändra Viko klubi treeneri Erich Perneri sõnade kohaselt stardib tema kasvandikest põhisõidule Raido Saar. 23 kilomeetri pikkusele distantsile lähevad Silver Lehemets, Kristen Kivistik, Siim Lehemets, Jaan Soosaar ja Peedu Perner.

Mõlemad teenekad treenerid kinnitasid, et kõik nende poisid on tahtmist täis end proovile panna ka pühapäevasel raskel Sindi krossirajal.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: