Profiklubi jääb Laura Lepasalu ponnistusega rahule

Tour de l`Ardeche`l sõideti eile õhtul peale hommikst 9,4 km eraldistardiga mäkketõusu veel lisaks ka 98,2 km pikkune grupisõit, mis oli veelgi raskem kui esimesel päeval.

Laura Lepasalu sõnul oli siiski tunne parem kui esimesel päeval, kuigi kaotus võitjale oli siiski suurem, märkis rattatreener Jüri Kalmus.

Laura sai 49. koha, kaotades 11.05 võitjale leedulannale Diana Ziliute`le.  44ndana lõpetas näiteks endine olümpiavõitja Emma Pooly ja  63ndana aga rootslanna Sara Mustonen, kes möödunud hooajal sõitis Grete Treieriga ühes klubis. Ka eraldistardiga sõidus jäi Sara Mustonen Laurale alla, saades 64. koha (+ 3.52).

30st noorsõitjast on Laura 13, kohal. Iga päevaga lähevad etapid raskemaks ja raskemaks. Laura pole elus kunagi veel võistlustel saanud sõita kümnete kilomeetrite kaupa tõuse. Laura tunnistab ka ise, et ta ei ole sellistel pikkadel tõusudel veel kohanenud ning tal on väga raske.

«Lihtsalt ei suuda veel peagrupiga samat tempot hoida,» märkis Kalmus. «Ometi on klubi boss Laura sõiduga siiani olnud ääretult rahul.»

Täna sõidetakse veelgi raskem etapp, kus tuleb tõusta 1200 m kõrgusele ja kavas on kaks esimese ja üks teise kategooria mäefinishit ning lisaks veel kolm vahefinishit. Laura sõnul on üks asi saada mäkke ja veel teine asi saada sealt ka alla, sest nii pikkade laskumiste jaoks kitsastel teedel puuduvad samuti tal samuti kogemused. Isegi klubi boss imestab, et ta nii kaua on suutnud vastu pidada.

Esimeseks võistluseks profina sattus Laurale küll ääretult raske katsumus, nentis rattatreener. Kuigi ta ise väga tahab, ei ole ta siiski päris kindel kas suudab lõpetada nii raske tuuri. Eelnevatel aastatel on umbes pooled  ratturid olnud sunnitud katkestama.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: