Riivo Schumann võitis Soomes Tour de Helsinki

Septembri esimesel nädalavahetusel, kui kodune maanteehooaeg lõpetati Tallinna Rattaralliga, peeti samalaadne üritus ka Helsingis. Kõlava nimetusega rahvasõidu Tour de Helsinki, kus osalejaid oli tänavu ligi 900, võitis Riivo Schumann CFC Spordiklubist.

Helsingi velotrekilt alanud ja samas ka lõppenud võidusõidul oli pikkust 140 km, trass kulges suure kaarega ümber pealinna. Tänavune meeskondlik Saaremaa velotuuri võitja Riivo Schumann teenis esikoha ajaga
3:35.03, mis teeb keskmiseks kiiruseks 42,8 km/h. Võimas keskmine kui arvestada et üle 100 kilomeetri sõitis Schumann peagrupist jooksus, koos soomlase Matti Pajariga, teatas Spordiklubi CFC.

Võitja kommentaar:
«Algul linnavahel võeti rahulikult, umbes 20 km järel muutus asi aktiivseks, rünnak rünnaku otsa. Umbes 30. kilomeetril üritas soomlane Matti Pajari (2007. a. Soome meister grupisõidus), sain talle ilusasti sappa ja hakkasime kohe koos tööle. Mõlemad vedasime tõsiselt, jälitajad jõudsin vahepeal päris kandadele, kuid kätte ei saadud.Nii paar kilomeetrit enne lõppu üritas Pajari mind maha raputada, kuid see ei läinud tal läbi. Ja siis ühes kurvis kallutas soomlane liialt ning pani kõhuli. Oleks peaaegu mind ka maha tõmmanud, jäin napilt püsti! Kerge pauna tegin murupeal ja siispanin lõpuni ja nii see tuli.»

Naiste arvestuses läks võit samuti Ridley rattafirmale. Kiireim oli soomlaste tulevikulootus, 19-aastane Lotta Lepistö, kes esimest hooaega amatöörina sõitmas Belgias Royal Antwerp Bicycle naiskonnas.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: