Armstrong naaseb ja üritab võita kaheksandat Tour de France’i

Lance Armstrong on valmis tegema tagasituleku jalgrattasporti, eesmärgiks võita kaheksandat korda maailma mainekaim velotuur Tour de France, vahendas ERR Sport välisagentuure.

“Mul on hea meel teatada, et pärast rääkimist oma laste, perekonna ja tähtsamata sõpradega, olen otsustanud naasta professionaalsesse jalgrattasporti, et tõsta maailmas vähiteadlikkust,” ütles raske haiguse seljatanud ja seejärel seitse korda Tour de France’i võitnud Armstrong.

“Ainuüksi sel aastal sureb üle maailma vähi peaaegu kaheksa miljonit inimest. Nüüd on aeg tõsta vähiteadlikkus globaalsele tasemele.”

“Tour de France on kavas,” lisas Armstrongi esindaja Mark Higgins. “Kuid eelnevalt peame tegema veidi kodutööd.” Higgins lisas, et hetkel on veel lahtine, millises meeskonnas ja millistel teistel võistlustel ameeriklane sõidab.

Teisipäeva hommikul ilmus veebilehel velonews.com teade, et ameeriklane plaanib jalgrattasporti naasta, kuid ametlikku kinnitust sellele seni ei olnud.

Armstrong on nüüdisaja edukaim jalgrattur, kes võitnud Tour de France’i aastatel 1999-2005. Juba 1993. aastal tuli ta maailmameistriks, kuid seejärel tuvastati sportlasel vähk ning oli imet, et selle seljatas ja tippsporti naases.

2000. aasta Sydney olümpiamängudelt on tal auhinnakapis ka pronksmedal eraldistardist sõidus.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: