Armstrong naaseb ja üritab võita kaheksandat Tour de France’i

Lance Armstrong on valmis tegema tagasituleku jalgrattasporti, eesmärgiks võita kaheksandat korda maailma mainekaim velotuur Tour de France, vahendas ERR Sport välisagentuure.

“Mul on hea meel teatada, et pärast rääkimist oma laste, perekonna ja tähtsamata sõpradega, olen otsustanud naasta professionaalsesse jalgrattasporti, et tõsta maailmas vähiteadlikkust,” ütles raske haiguse seljatanud ja seejärel seitse korda Tour de France’i võitnud Armstrong.

“Ainuüksi sel aastal sureb üle maailma vähi peaaegu kaheksa miljonit inimest. Nüüd on aeg tõsta vähiteadlikkus globaalsele tasemele.”

“Tour de France on kavas,” lisas Armstrongi esindaja Mark Higgins. “Kuid eelnevalt peame tegema veidi kodutööd.” Higgins lisas, et hetkel on veel lahtine, millises meeskonnas ja millistel teistel võistlustel ameeriklane sõidab.

Teisipäeva hommikul ilmus veebilehel velonews.com teade, et ameeriklane plaanib jalgrattasporti naasta, kuid ametlikku kinnitust sellele seni ei olnud.

Armstrong on nüüdisaja edukaim jalgrattur, kes võitnud Tour de France’i aastatel 1999-2005. Juba 1993. aastal tuli ta maailmameistriks, kuid seejärel tuvastati sportlasel vähk ning oli imet, et selle seljatas ja tippsporti naases.

2000. aasta Sydney olümpiamängudelt on tal auhinnakapis ka pronksmedal eraldistardist sõidus.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: