Postimees: Lepasalu sõlmis profilepingu

Eesti naisrattur Laura Lepa­salu sõlmis kolmapäeva õhtul profilepingu Prantsusmaa klubiga Team PRO Feminin Les Carroz, mis tundis huvi eestlanna vastu juba kevadel, kirjutas Postimees.

«Kevadel Prantsusmaal tehtud võidusõidud läksid mul küllaltki hästi, siis jäin neile silma,» tunnistas Lepasalu õnnelikult.

22-aastane rattur ei saanud pärast esimese profilepingu sõlmimist õieti magadagi ning selgitas, et ees seisab raske töö. «Ootan edasiminekut. See leping tähendab järgmisel aastal palju arenemist ja palju võistlusi. Saan ennast proovile panna,» arutles neiu.

Rikkaks ei saa

Prantsusmaa klubiga sõlmitud lepingust Lepasalu majanduslikku kasu ei lõika, kuid sissetulekutest palju olulisemaks peab ta head võistluskalendrit. Tingimustega jäi värske profisportlane rahule ning lisaks võistlussõitudele võimaldatakse talle Prantsusmaal tasuta elamine ning spordivarustus. «Majanduslikult ei tasu praegu veel midagi ära. Pigem on olulised võistlused,» selgitas ta.

Praegu paikneb Lepasalu uus tiim Rahvusvahelise Jalgrattaliidu reitingutabelis 21. kohal. «See pole just väga kõrge koht, aga paistab, et finantsilised võimalused ja kalender on neil suhteliselt head. Laurale pakuti näiteks kõikide MK-etappide osavõtte,» arutles ratturi treener Jüri Kalmus ning lisas hoolealusega sarnaselt, et juba rohkete võistluskogemuste pärast on tehing kasulik.

Tihedast võistluskalendrist hoolimata ei oodata eestlannalt imesid. «Arvestati, et olen noor ja midagi suurt minult ei taheta,» sõnas ta ja täiendas, et kui ta väiksematel võistlustel head minekut näitab, siis toetab tiim teda igal juhul.

Juba järgmisel nädalal stardib Lepasalu Les Carrozi särgis raskel mägituuril, et testida vormi septembri lõpus toimuvaks MMiks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: