Laura Lepasalu sõlmis profilepingu

Eesti rattapiiga Laura Lepasalu sõlmis eile õhtul profilepingu Prantsusmaa klubiga Team PRO Feminin Les Carroz, mis oli huvi eestlanna vastu näidanud juba mitu kuud tagasi.

Naiskonna suurim täht on paljukordne maailmameister ja olümpiamedalite omanik Jeannie Longo. Hetkel paikneb tiim UCI reitingutabelis 21-sel kohal.

Laurale esialgu suuri nõudmisi ei esitatud. «Mulle anti suur valikuvabadus järgmise aasta võistluste suhtes,» rääkis Laura rattaproffide blogile. «Kuna olen noor, siis ei oodata minult midagi suurt.»

Esimese stardi nö stazhööristaatuses teeb Lepasalu juba järgmisel nädalal algaval Tour Cycliste Féminin International Ardeche`il. Laurale saab see olema olema elus esimene nii raske raskusastmega velotuur mägedes. 9.-13. septembrini toimuva velotuuri pikkus on 559 km.

«Sõidan nii, kuis jaksan – pole miskit survet, et pean vett vedama hakkama või midagi sellist,» ütles 22-aastane rattapiiga.

Kui sel aastal sõitis Lepasalu peamiselt Prantsusmaa karikaetappidel, siis järgmisel aastal osaleb ta rahvusvahelisematel võistlustel. «Järgmisel aastal võetakse kevadel rahulikult, suuremad tuurid on Kanada turneest alates maikuust,» selgitas Lepasalu.

Kindlasti avaneb tal võimalus MK-etappidel rinda pista ka teise Eesti naisprofi Grete Treieriga.

Foto: http://www.zone.ee/lauralepasalu/

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: