U23 koondis läheb Prantsusmaale võitma

Reedel mainekal U23 Rahvuste karikaetapil Tour de l’Avenir startiv Eesti alla 23-aastaste ratturite koondis läheb starti suurte plaanidega – eesmärgiks on võtta tuuri üldvõit.

Eesti koondise liidrina läheb starti sel aastal Portugali Rahvuste karika etapil kahel korral võidurõõmu nautinud Cofidise profitiimi rattur Rein Taaramäe (fotol).

«Selle velotuuri (Tour de l’Aveniri) tahaks ära võita,» kinnitas Taaramäe, kes võitis Portugalis küll kaks etappi, kuid oli tuuri kokkuvõttes kolmas.

«Eraldistardist sõite on tuuril kaks: üks 7,5 km pikkune proloog, teine 21 km. Palju on pikki, üle 200-kilomeetriseid etappe ja lõpp sõidetakse Püreneedes,» kirjeldas Taaramäe 10 päeva vältavat velotuuri.

Juunis-juulis väsimusega võidelnud Taaramäe kinnitusel on vorm enne tuuri algust hea.

«Väsimus on minevik hetkel,» kinnitas esimest aastat rasketel ProTouri sõitudel osalev Taaramäe.

Energia säästmiseks võttis ta rahulikult ka möödunud nädalal sõidetud ENECO Tour of Beneluxi. Samas näitas ta selle tuuri eraldistardist sõidus saadus 8. kohaga, et jõudu on jalgades piisavalt.

Koondise peatreener Toivo Suvi hindab 21-aastase Vändrast pärit Taaramäe võimalusi suureks.

«Tal on täiesti reaalne võimalus see velotuur ära võita,» kinnitas Suvi. «Teiste poiste ülesanne on teha kõik, et ta võidaks.»

Lisaks Taaramäele on kuueliikmelises meeskonnas Läti profiklubis Rietumu Bank-Riga pedaaliv Silvar Kibur, Eesti profitiimis Kalev Sport sõitev Silver Ao ning Prantsusmaa amatöörmeeskondades pedaalivad Sander Maasing (Charvieu Chavagneux), Gert Jõeäär (Vendee U) ning Silver Schultz (V.C Bressan).

Tuuriks valmistusid igaüks eraldi, ühistreeninguid ei toimunud. «Poisid olid kõik oma tiimidega. Kiburi võtsin Eestist kaasa, Ao võtsin Poolast peale ning neli poissi lisanduvad Prantsusmaal,» rääkis koondise peatreener.

20-aastane Maasing ei ole enda sõnul varem nii kõrgetasemelisel tuuril osalenud. «Seetõttu ei ole mul päris selget ettekujutust, mis seal saama hakkab,» tunnistas Maasing, kes on Prantsuse amatööride võistlustel sel aastal väga häid tulemusi näidanud. «Minu põhiülesandeks on Reinu aitamine. Ma usun, et mul on ressurssi kõik 10 päeva pingutada.»

Velotuurist, mille kogupikkus on 1386,5 kilomeetrit, võtab osa 114 ratturit. Lisaks Eestile on Tour de l’Aveniril esindatud järgmised koondised: Portugal, Itaalia, Prantsusmaa (A ja B), Taani, Saksamaa, Sloveenia, Venemaa, Belgia, Ukraina, Holland, Läti, Poola, Kanada, USA, Luksemburg, Šveits ja segakoondis.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: