Rakvere rattamaratoni võitis Caspar Austa

Rasketes rajaoludes peetud Elion Estonian Cup 2008 rattamaratonide sarja eelviimase etapi 9. Rakvare Rattamaratoni võitis Caspar Austa. Teisena lõpetanud Allan Oras suurendas oma edu sarja üldarvestuses.

9. Rakvere rattamaratoni 54-kilomeetrisele põhisõidule registreerus üle 1200 ratturi, lisaks veel 250 ratturit lühemale matkasõidule. Pidevad vihmasajud ning vihmavalingud võistluspäeva hommikul muutsid tehnilise Rakvere raja erakordselt porises ja libedaks, pannes tõsiselt proovile nii sõitjate kui rataste võimed, teatas võistluse korraldaja.

Võistluse võitjal Caspar Austal (Dynatek Latvia) kulus raja läbimiseks 2 tundi ja 17 minutit ning ta edestas teiseks tulnud Allan Orast (Arctic Sport Club) ühe minuti ja kümne sekundiga. Kolmandana ületas finišijoone Markku Ainsalu (Rietumu Bank Riga). Võrdluseks – aasta tagasi kulus võitjal, kelleks siis oli Allan Oras, 53 km pikkuse Rakvere maratoniraja läbimiseks pisut alla kahe tunni.

9. Rakvere Rattamaratoni tulemused, üldarvestus:

1. Caspar Austa (Dynatek Latvia)

2. Allan Oras (Arctic Sport Club)

3. Markku Ainsalu (Rietumu Bank Riga)

4. Alges Maasikmets (Extreme Sport – Mever)

5. Helmet Tamkõrv (Extreme Sport – Mever)

6. Reinis Andrijanovs (NN Sporta Club)

Parim naisjalgrattur oli taas Maaris Meier (Investment Agency Team), kes lõpetas üldjärjestuses 98. kohal. Parim meeskond oli Rakveres Arctic Sport Team. Parima juuniorina finišeeris Ivar Vaab Rakke Spordiklubist ning klassis U-23 oli kiireim lätlane Reinis Andrijanovs.

Enne Elion Estonian Cup‘2008 maratonidesarja otsustavat finaaletappi Pärnus on seis üldarvestuses erakordselt tasavägine. Allan Oras juhib Alges Maasikmetsa ees viie punktiga. Kolmandat positsiooni hoiab 7445 punktiga Raido Kodanipork, kellele järgnevad võrdselt 7434 punktiga neli tugevat ratturit – Taavi Selder, Sigvard Kukk, Helmet Tamkõrv ja Erki Kukk. Võistkondlikult juhib sarja Arctic Sport Club (1038 punkti), kellele järgnevad Extreme Sport – Mever (1018 punkti) ja Alexela Rademar Agency Team (1009 punkti. )

Otsustav kaheksas osavõistlus toimub 13. Septembril Jõulumäel, Pärnumaal.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: