Rene Mandri teeb pühapäeval Prantsusmaal oma esimese vigastusejärgse stardi

Eelmise aasta Eesti parimaks jalgratturiks valitud Rene Mandri teeb pühapäeval Prantsusmaal oma esimese vigastusejärgse stardi. 200 km pikkusele Classic de l’Indre ühepäevasõidule Mandri suurte lootustega veel starti ei asu.

24 aastane ProTouri meeskonna Ag2r La Mondiale proff Mandri sai vigastada mais peetud Giro d’Italia velotuuri kuuendal etapil, kui murdis kukkudes roidee, randme, kolm lülisamba ogajätket ning kopsu tuli auk, kirjutas EJL.

„Olen treeninud üheksa nädalat ning valu enam tunda ei ole. Loomulikult ei ole minu praegune vorm väga hea, kuid eesmärk on hoog üles saada ning edukad stardid teha hooaja lõpus oktoobris,“ ütles Mandri usutluses internetiportaalile cyclingnews.com.

“Arvan, et suudan distantsi läbida ja pundis kaasa loksuda, aga see on ka esialgu kõik. Tahan sõidu kaasa teha, ilusti lõpuni sõita. Kui tegemist on grupifinišiga, saan seal ehk ka midagi torkida.

Üldiselt olen vigastusest hästi taastunud, trenni olen viimasel paaril kuul päris hästi saanud teha. Alustasin nagu ikka pärast pikemat pausi lühemate otsadega, pärast mida hakkasin sõitma juba pikemaid maid. Viimasel ajal sõitsin nädalas maha juba 700 kilomeetrit.

Üldfüüsilisele trepile pole ma küll eriti tähelepanu pööranud, pigem olen rattasõidule aega pühendanud, nüüd tuleb siiski vaikselt hakata ka üldfüüsilist trenni tegema.

Isiklikele ambitsioonidele vastavaid sõite loodan tegema hakata ehk oktoobris. Kui ime juhtub ja ma septembri lõpus aset leidvaks MM-iks jalad alla saan, võistlen muidugi ka seal kaasa, muidu keskendun järgmise kuu jooksul rohkem nädalavahetustel aset leidvatele ühepäevasõitudele,” ütles Mandri kolmapäeval Sportnetile.

Rene Mandri sai profiks 2006. aastal, kui sõitis ühe aasta Auber 93 meeskonnas ning võttis samal aastal ka esimese profivõidu Trophée Luc Leblanc.

2006. aastast on Mandril profileping Prantsusmaa tippmeeskonnaga Ag2r, kelle ridades eestlastest sõitnud veel Jaan Kirsipuu, Lauri Aus, Innar Mändoja ja Erki Pütsep. Praegu on Mandri meeskonnakaaslaseks 21 aastane Eesti tulevikulootus Tanel Kangert.

Mandri eelmise aasta edukaim start oli Vuelta a España’l, kui ta mahtus kolmel etapil esikümnesse ning lõpetas tuuri kokkuvõttes kõrge 24. kohaga. Järelejäänud hooajal üritab eestlane saada häid tulemusi eelkõige ühepäevasõitudel.

Sel aastal lõppeb Mandril ka leping praeguse tööandjaga. Lähematel nädalatel on oodata Mandrilt ka allakirjutamist uuele profilepingule.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: