Beneluxi tuuri eelviimase etapi võitis Boasson Hagen

ENECO Tour of Beneluxi (Pro Tour) eelviimase, 186 kilomeetri pikkuse etapi võitis grupifinishis noor norralane Edvald Boasson Hagen (Team Columbia). Rein Taaramäe lõpetas peagrupis 95. kohaga.

9-liikmeline jooksikutegrupp püüti peagrupi poolt kinni alles viimasel kilomeetril. Kurvilisel teel enne finishit korralikke “ronge” ei suudetud teha ning prantslane Jimmy Engulvent (Credit Agricole) proovis olukorda ära kasutada ning kihutas peagrupist välja. Viimasel paaril meetril suutis Boasson Hagen prantslasest aga mööduda ja napsas etapivõidu. Kolmanda koha teenis täna venelane Sergei Ivanov (Astana).

Üldliidrina jätkab sakslane Andre Greipel (Team Columbia), kes sai täna neljanda koha. Taaramäe on enne viimast etappi 70 (kaotust liidrile üle 17 minuti).

Homme on ratturitel kavas 18,8 kilomeetri pikkune eraldistardist sõit, mis paneb paika ka lõpliku paremusjärjestuse. Seda tuuri energiasäästlikult sõitev Rein Taaramäe lubas viimasel etapil siiski endast kõik anda. Samas ei ole raja profiil eestlasele kõige sobivam – 18,8 kilomeetri jooksul ei ole ühtegi raskemat tõusu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: