Allan Oras võitis Rakke rattamaratoni

Elion Estonian Cup 2008 rattamaratonide sarja kuuenda etapi võitis Allan Oras, Arctic Sport Club meeskonnast ja tõusis ühepunktilise paremusega sarja üldliidriks. Esikolmikusse kuulusid veel ka sarja liider Alges Maasikmets (Extreme Sport – Mever) ning tugeva sõidu teinud Sander Maasing klubist Vooremaa Centrum.

Lämbes suveilmas ja varasematel päevadel sadanud vihmast kohati libedal rajal peetud 8. Rakke Rattamaratoni lõpetas 1203 ratturit, sealhulgas 223 matkasõidu distantsil. Lastesõitudel osales 141 väikest rattasõpra, teatas võistluse korraldaja.

Paljude veetakistuste ning nõudliku profiiliga raske raja keskosa viis ratturid traditsiooniliselt Pandivere kõrgustiku kõrgeimasse tippu – Emumäele, mille nõlvu mõõtsid ratturid mäe erinevatelt külgedelt kolmel korral. Lisaks Emumäele pani rada sõitjate vastupidavuse proovile ka distantsi alguses ning lõpuosas, mis kulges Rakke Linnamäe tõusudel.

Võitjal kulus raja läbimiseks 2 tundi, 4 minutit ja 58 sekundit ning finishis oli võitja edu teise koha ees enam kui üks minut.

8. Rakke Rattamaratoni esikuuik (üldarvestus)

1. Allan Oras Arctic Sport Club

2. Alges Maasikmets Extreme Sport Mever

3. Sander Maasing Kesko Agro

4. Raido Kodanipork Arctic Sport Club

5. Jaan Kirsipuu CFC

6. Taavi Selder Alexela Rademar Agency Team

Parima naisjalgratturina lõpetas 24 minutit võitjast hiljem ning üldjärjestuses 86 kohal Maaris Meier, Alexela Investment Agency võistkonnast. Meeskondlikus arvestuses oli Rakkes parim Arctic Sport Club ning parim naiskond samuti Investment Agency Team.

Elion Estonian Cup‘2008 maratonidesarja üldarvestuses on seis ülimalt tasavägine – pärast tänast sõitu vahetus üldarvestuses liider – ühepunktilise eduga tõusis esimeseks Allan Oras, senise üldliidri Alges Maasikmetsa ees. Kolmandal kohal on pärast kuut osavõistlust Raido Kodanipork. Võistkondliku arvestuse esikolmikusse kuuluvad enne kahte viimast etappi Arctic Sport Club, Extreme Sport – Mever ja Alexela Investment Agency.

Järgmine seitsmes etapp toimub 31. augustil Rakveres (9. Rakvere Rattamaraton).

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: