SLÕL: Rein Taaramäest sirgub äss

Rein Taaramäe etteaste Pekingi olümpia eraldistardiga sõidus läks korda.

17. koht mitte just kõige sobivamal rajal näitab, et 21aastasest noormehest on kasvamas tõsine temposõitja, kirjutas SL Õhtuleht.

Siinkohal vastus aasijatele, kes tahavad raja sobivuse ja sobimatuse kohta sõna võtta. Hõbeda saanud rootslane Gustav Larsson, kel on ette näidata vaid 2004. aasta MMi neljas koht, teatas päras sõitu: “Nägin, et olümpiarada sobib mulle ja seadsin aasta tagasi eesmärgi – võita medal. Täna eesmärk lihtsalt täitus.”

Sõidu eel torises Eesti rattakoondise peatreener Toivo Suvi ajakirjanike kallal, et nood pakuvad Taaramäele kohta esikümnes. “Ta on veel liiga noor, et nii kõrgele tõusta. Taaramäe saab 15.-17. koha ja tavaliselt ma ei eksi. Kui ta täna esikümnesse pääseb, garanteerin ma Londoni olümpialt medali. Muu koha puhul võib Taaramäe nelja aasta pärast medali tuua.”

Suvi pani muidugi nabakümnesse. Taaramäe sai 17. koha ja jäi rahule. “Hea sõit, sisse ei jäänud midagi. Olin pidevalt limiidi äärel, tõusu lõppudel ülegi.”

Enamat takistas saavutamast trassi eripära ehk pikad allamäge lõigud, kus Taaramäe kaotas kõik, mis tõusudel võitis. Mäkke läks Taaramäe tõesti võimsalt. Teise ringi esimesel poolel, tõusul, sai ta kirja 8., teisel, allamäge lõigul aga 26. aja.

Kui teha võrdlus võitja Fabian Cancellaraga (Šveits), siis tõusudel kaotas Taaramäe talle 41 sekundit, laskumistel 2.54.

“On ülesmäge sõitjad ja allamäge sõitjad. Oleks kõik 47 kilomeetrit kulgenud mäkke, saanuks Taaramäe väga vinge koha,” selgitas Suvi.

Taaramäe: “Mida peaksin tegema, et Fabian Cancellara ja teiste ässadega võrdselt eraldistarti sõita? Trenni tegema. Jalalihased peaksid suuremad olema. Ühesõnaga aega on vaja.”

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: