Taavi Selder võitis 1. Kalevipoja Rattamaratoni

Pühapäeval 10. augustil võitis Alexela Rademar Agency rattur Taavi Selder Jõgevamaal toimunud rahvusvahelise Kalevipoja rattamaratoni. MTB Cup rattamaratonide sarja esimese osavõistluse  esikolmikusse kuulusid  Selderi järel Caspar Austa (Dynatec Latvia) ja Alges Maasikmets (Extreme Sport-Mever), kirjutas ERR Sport.

Jõgevamaal Kuremaal toimunud 1. Kalevipoja Rattamaratoni põhidistantsi pikkus oli 80 km. Põhisõidu võitjal Taavi Selderil kulus vihmamärjal rajal 80 km läbimiseks 3 tundi, 7 minutit ja 27 sekundit, millega ta edestas teisena lõpetanud Austat enam kui minutiga. Kalevipoja Rattasõidul osales enamik Eesti, Läti ja ka Soome rattatippudest eesotsas Dynatec-Latvia, Rietumu Banka-Riga, TWD, Extreme Sport-Mever, Arctic Sport Club ja Alexela Rademar Agency rattameeskondadega. Võistkondlikult oli Jõgevamaal tugevaim Extreme Sport-Mever, kellele järgnesid Dynatec Latvia ja Arctic Sport Club rattatiimid. Rahvasõidu võistkondliku arvestuse võitis Xsport Orbea võistkond (Läti) ning naistearvestuses Investment Agency Team (Eesti).

43 km pikkuse rahvasõidu individuaalses arvestuses oli parim Janari-Joel Jõesaar (M18), edestades Janis Rezinsit ja Tarmo Neemelat (mõlemad vanuseklassis Seenior 40). Parima naisena lõpetas üldarvestuses kõrgel viiendal kohal finišeerunud Ivanda Eiduka. Vanuseklassi M16 parim oli Karl Vaartmaa, M50 parim Anti Oot.

Kalevipoja rattamaratoni juhatas sisse kõigile soovijaile avatud Hobisõit, kus osalejad läbisid 10 km distantsi. Kokku lõpetas Kalevipoja Rattamaratoni 136 sportlast.

MTB Cup sarivõistlus rahvusvaheline rattamaratonidesari, mille eesmärk on pakkuda põhisõidus osalejatele tavapärasest pikemat võistlusdistantsi ning selgitada välja Läänemere regiooni parim rattavõistkond nii pikal kui ka lühikesel distantsil. MTB Cup maastikurataste maratonidesarja proloog toimus võistkondliku teatesõiduna 1. mail Tallinnas, lisaks Kalevipoja Rattamaratonile kuuluvad sarja kalendrisse etapid Soomes Lahtis (24. augustil) ja Lätis Smiltenes (5. oktoobril).

Advertisements

Üks vastus

  1. Eestlased olid võidukad ka sama sarja Lahti – maratonil. Esikolmik: Oras, Selder ja Maasikmets!!! Ootan põnevusega Smiltene etappi!

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: