Jalgratturite järelkasv võistleb Austria noortetuuril

Eesti parimad noorratturid, kes on sündinud 1992 ja 1993. aastal võistlevad Austrias rahvusvahelisel tugevakooseisulisel ASVÖ-Radjugendtour’il.

Hansapanga noortekoondises startis võistlusel kooseisus Mihkel Räim ja Jörgen Matt Saaremaa jalgrattaklubist Viiking, Sten Sarv ja Karl Juudas CFC Spordikoolist, Siim Jalakas Kalevi Jalgrattakoolist ja Timmo Jeret (fotol) Pärnu Kalevi Spordikoolist, teatas EJL.

Tuuril peetakse kokku proloog ning neli grupisõitu. Esmaspäeval sai kolme kilomeetrisel proloogil parima aja Saksamaa esindaja Kai Exner, kes läbis distantsi ajaga kolm minutit ja 41 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 48,9 km/h! Eesti parimana sai aasta vanematega võistlev Timmo Jeret kaheksanda koha, kaotades proloogi võitjale kuue sekundiga. Jeret, kes võitis hiljuti Eesti noortemeistritiitli trekil jälitussõidus, sai selga endale ka parima noorratturi särgi.

Teistest eestlastest olid proloogil Sten Sarv 13., Siim Jalakas 27., Mihkel Räim 66., Jörgen Matt 78. ning Karl Juudas 100. Kokku startis tuuril 132 noorratturit.

Tuuri üldjärjestus on sama proloogi järjestusega – juhib Kai Exner. Tuntud Eesti ratturi Ants Jereti lapselaps Timmo Jeret on üldkokkuvõttes kaheksas. Hansapanga noortekoondis on 22 meeskonna hulgas viiendal kohal, juhib Saksamaa.

Teisipäeval peetakse tuuril 83,4 km pikkune esimene etapp. Tuur lõpeb reedel.

Foto: Simmo Kikkas

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: