Ainult ebaõnn võib röövida koha esikümnes

Värskendagem pisut mälu.

Eesti naine suveolümpial viimati medalil 1992, Erika Salumäe kuld trekisprindis. 16 aastat hiljem, de ja vu? Vanus klapib (30), ala klapib (jalgrattasport), võib-olla klapib veel midagi, aga seda saab öelda alles pärast võistlust, kirjutas CFC Spordiklubi direktor Ivar Jurtšenko portaalis ERR Sport.

Hiline alustaja Grete Treier oma esimesel olümpial ja pole võimatu, et samas ka viimasel. Hästi eluterve mõtlemisega, sport pole peamine, pere – mees ja lapsed, see on väärtus! Tütar nõuab juba pikemat aega õde-venda, abikaasa ainult muheleb… Hästi kohusetundlik, treenerist abikaasa otsib kodus naisele paaniliselt töid, et treeningule ei läheks. Sihikindlus ja töökus on viinud maailma tippu.

Pekingis esimene reaalne medalilootus

Rajale läheb 67 naist, ühest riigist maksimum 3 sportlast. Kellelgi pole suurt ülekaalu, on vaid mõningane eelis. Vaevalt, et see saab määravaks.

Kullale on kaks suursoosikut: haruldaselt mitmekülgne, maailmameister korraga nii maanteel, cyclo-crossis kui trekil, hollandlanna Marianne Vos ja Ateena olümpiahõbe grupisõidus, kogenud sakslanna Judith Arndt.

Silmas pidades ränk-rasket rada (sama, mis meestel) pakuks medali-kandidaatidena välja veel seitse nime: Tatjana Guderzo (Itaalia), Claudia Häusler (Saksamaa), Amber Neben (USA), Edita Pucinskaite (Leedu), Nicole Brändli (Šveits), Susanne Ljungskog (Rootsi) ja Grete Treier.

Ma usun, et Grete on olümpiaks 100% valmis. Igas mõttes, nii füüsiliselt kui vaimselt. Kindlasti on positiivne, et olümpiadelegatsiooni mahub Grete treenerist abikaasa Edgari Treier. See rahustab, annab vajaliku kindlustunde. Grete on tiitlivõistluste medalivõiduks valmis olnud juba ka varem. Mullu MM-grupisõidus pani tulemusele pitseri kukkumine, 2005.a mägirattamaratoni MM-il vedas alt tehnika. Ehk nüüd, olümpiadebüüdil kõik klapib ja see oleks eriti magus!

Omaette vaatamisväärsus on naiste grupisõidus Jeannie Longo-Ciprelli. Kui „vanaema” võitis oma esimese Prantsusmaa meistritiitli oli aastanumber 1979. Aeg, mil Tallinn valmistus olümpiaregatiks, Erika Salumäe polnud veel kordagi trekil võistelnud ja Grete Treier käis teist eluaastat.

Aga tema sõidab. Oktoobris peab juubelit, kaks kuud noorem kui Madonna. Prantsusmaa esinumber sisuliselt kolm kümnendit, tänavu tegi maanteel kuldse duubli, nagu Treier eestikatel. Olümpial 7-korda, veel „hullem” kui Jaanson. Olümpiakuld grupisõidus 1996, olümpiahõbe 1992. Ateenas kümnes, Pekingis…

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: