Otepää rattamaratoni võitis Alges Maasikmets

Elion Estonian Cup 2008 rattamaratonide sarja viienda etapi tasavägises lõpuheitluses võttis kogenud Alges Maasikmets (Extreme Sport – Mever) võidu Eesti maastikukrossi tänavuse meistri Allan Orase (Arctic Sport Club) ees.

9. Otepää rattamaratonile registreerus kokku 1859 rattasõpra, neist 1353 põhisõidule ning 352 ratturit matkasõidule, lastesõitudes osales 154 last. Öine tugev vihmasadu muutis raja kohati poriseks ja libedaks. Samas jäid võistluse käigus taevaluugid suletuks ning stardist kuni autasustamiseni valitses Otepää ümbruses päikeseline kuid tuuline ilm. Otepää rattamaratoni rajaprofiili algusosa on laugjas ja kiire, järsud tõusud ning laskumised algasid pärast I toitlustuspunkti kui maratoniraja keskosa kulgeb raskel ja tehnilisel Kekkose suusarajal, mis on alati nõudnud sõitjatelt oskuslikku jõuvarude jagamist, et finishini vastu pidada.

Tänase võitja Alges Maasikmetsa sõnul tegi liidergrupp tugevalt tööd kogu võistlusdistantsi vältel ning liidergruppi püüti mitmel korral äraminekutega ka lõhkuda. “Viimase ürituse tegi Allan Oras 5 km enne lõppu, kuid sain ta 1 km enne finishit kätte, sealt edasi oli meil kassi- hiire mäng kuni finishispurdini, mis algas paarsada meetrit enne lõpujoont. Võidust sain teada hiljem, kui oli üle vaadatud fotofinish. Hea tunne on võita, eriti veel nii napilt”, oli Alges Maasikmetsa rahulolev kommentaar.

9. Otepää Rattamaratoni tulemused, üldarvestus:
1.Alges Maasikmets 1:48:31 (fotofinish)
2.Allan Oras 1:48:31
3.Caspar Austa 1:48:35
4.Jaan Kirsipuu 1:48:43
5.Raido Kodanipork 1:48:44
6.Sigvard Kukk 1:49:45

Parim naisjalgrattur oli seekord Läti profitiimi Rietumu Banka naisrattur Ivanda Eiduka, kes finisheeris üldjärjestuses 86-na, kaotades võitjale pisut alla 15-ne minuti. Parim meeskond oli Otepääl Extreme Sport – Mever ning parim naiskond Investment Agency Team. Parima juuniorina lõpetas Janari-Joel Jõessar ning klassis U-23 oli kiireim Ervin Korts-Laur.

Elion Estonian Cup‘2008 maratonidesarjas on jäänud pidada veel kolm osavõistlust. Individuaalselt tõusis Alges Maasikmets tänase võiduga sarja üldliidriks Allan Orase ees. Võistkondlikult juhib Arctic Sport Club, kellele järgnevad Extreme Sport – Mever ja Alexela Investment Agency võistkonnad.
Järgmine kuues etapp viib ratturid 17. augustil Rakkesse (8. Rakke Rattamaraton).

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: