Novikov tahab olümpial esikümnesse

Eesti meistrivõistlustel tänavu kolm kulda teeninud Daniel Novikov loodab salamahti, et olümpial suudab ennast esikümnesse sõita.

«Salaunistus on jõuda kümne hulka,» tunnistas 19-aastane B-kategooria maailmameister Novikov. «Samas on raske öelda, kui kõva konkurents on, kuna osa Pekingisse sõitjaid on veel lahtised, kirjutas Postimees.
Novikov selgitas, et pääsme on teeninud A-ja B-kategooria maailmameistrid, maailmakarikasarja üldvõitja ning veel viis UCI reitingu parimat. Kindel ei olevat veel ka see, kas võistlustulle asub 16 või 24 sadulameest.


Selg paraneb

Mõned kuud tagasi tekkisid sportlasel seljaga probleemid ning tänavu mais olümpiaettevalmistust alustanud rattur elas üle tõelise ehmatuse.
«Ühel päeval ärkasin üles ning selg valutas nii, et ei saanud korralikult käiagi,» kirjeldas Novikov. «Sportlase jaoks on selliste valude ilmnemine nagu šokiks.»
Kahe kuu eest tekkinud valusid asus Novikov kohe hoolikalt ravima – tavaliseks muutusid külaskäigud füsioterapeudi juurde ning ka jõusaalis ei tohtinud liigselt pingutada. Kuigi mingi jälje see olümpiaettevalmistusele kindlasti jättis, tunneb trekimees ennast praegu hästi.
«Kuu aega tagasi Helsingis võisteldes oli selg veel päris valus,» märkis ta. «Äsja lõppenud Eesti meistrivõistlustel  tundsin ennast juba väga hästi. Valusid enam ei tunne.»
Treeninud on Novikov nüüd korralikult kolmenädalaste tsüklitena: esimesed seitse päeva kergelt, järgmised küllaltki tugevalt ning viimased maksimaalkoormusega. Rattur ei ole rahul ainult sellega, et sel aastal on saanud osaleda üksnes kolmel korralikul võistlusel.
Tahab rohkem võistelda
«Mul olid treeneriga erimeelsused sellel teemal, miks ma piisavalt palju kogemusi hankimas ei käi,» tunnistas Novikov. «Olen ju ometigi sportlane. Ma ei käi selleks ennast treenimas, et päiksepaistelises rannas muskleid näidata. Minu eesmärk on võistlustel edukalt esineda.»
Novikov noppis kohalikelt meistrivõistlustelt tänavu kolm kuldmedalit, kilomeetripikkuse paigaltstardiga sõidu läbis ta ajaga 1.08,3, mis tähistas uut Pirita velo­treki rekordit. Kodust konkurentsi Novikov ise veel väga kõvaks ei pea.
«Siin ei ole eriti palju spetsiaalselt trekisõidule keskendunud sõitjaid, kuid tase on aastatega tõusnud,» märkis Novikov.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: