Juuniorid ja noored võistlevad Läti Spordigümnaasiumi karikale

Murjanis algasid kolmepäevased Läti Spordigümnaasiumi Karikavõistlused noortele ja juunioridele.

Kolme päeva jooksul sõidetakse neli distantsi. Kunagi korraldas Otepääl Spordigümnaasiumi treener Toomas Puusepp ka midagi analoogset, kuid uuemal ajal olevat tal see kooli juhtkonna poolt ära keelatud, kuna see ei olevatki nende ülesanne võistlusi korraldada, vahendas EJL Jüri Kalmust.

On ikka huvitav arusaam meie vabariigis. Spordiga tegelev Gümnaasium ei korralda ise enam ühtegi võistlust.

1,2 km mäkkesõit Siguldas. M-16 ja nooremad poisid. Ülivõimsa mäkkesõidu tegi CFC õpilane Sten Sarv (pildil), kes sai ajaks 2.13.48, mis annaks isegi juunioride klassis kolmanda koha. Keskmine kiirus seejuures 32,48km/h.

Eestlastest paremuselt teine oli üljärjestuses neljandana lõpetanud Pärnu Kalevi Spordikooli õpilane Timmo Jeret ajaga 2.21.70. Eestlastest kolmas oli Kalevi Jalgrattakooli õpilane Siim Jalakas ajaga 2.26.10,mis aga andis talle üldjärjestuses 6.koha.

Noortega tegid kaasa ka tütarlapsed  Lätist ja üks Eestist. Neist sai parima tulemuse Läti juunior Liga Bitmane klubist Tandems ajaga 3.20.10, poistega ühises reas aga andis see 63.koha.  Eesti üks parimaid juuniore Liisi Rist  Kalevi Jalgrattakoolist sai ajaks 3.29.07 ja temale 68.koht.  Laima Leitane klubist Tandems sai ajaks 3.29.89 ja 69.koha. Startis 78 noort

Juunioridest sai parima tulemuse aga  Läti parimaid juuniore Andris Smirnovs Ventspils Spars/MSG/NN Sporta klubs ajaga 2.06.70.  Parima eestlasena sai Tartu Velo rattur Risto Raid ajaga 2.20.70 kolmanda koha.

Teine eestlane Ekke Piirisild klubist CFC jagas 10-11.kohta ajaga 2.25.02. Kolmas eestlaste juunior oli Artur Schotter Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi ajaga 2.25.23. ja 12.koht. Startis 49 juuniori.

Esimesel päeval sõideti ka 18 km pikkune eraldistardiga sõit

Noortest sai veenva võidu lätlane Pauls Dzelve /RRS-Author I komanda/ ajaga 25.38, mis teeb keskmiseks kiiruseks 42.13km/h. Kolmanda koha sai Sten Sarv ajaga 25.54. Neljas oli Timmo Jeret 25.55 ja kuues Siim Jalakas ajaga 26.47.  Liisi Rist sai ajaks 30.07.

Juunioridest sai samapikal distantsil parima aja lätlane Andzs Flaksis /Kuldigas RSS/MSG 23.41 Keskmine kiirus 44.17 km/h. Parima eestlasena oli Karlo Aia /Pärnu Kalevi Spordikool / ajaga 24.17 viies. Ekke Piirisild sai ajaga 24.48  10.koha  ja Joonas Jõgi /CFC/ ajaga 25.02  15 koha.

Esimese päeva kokkuvõttes tõusis noorteklassis liidriks Sten Sarv 4 punktiga. Timmo Jeret kolmandaks 8 punktiga ja Siim Jalakas viiendaks 12 punktiga. Võistkondlikult juhib klubi CFC noortekoondis. Osaleb 20 võistkonda.

Juunioridest tõusis liidriks Toms Skujins /RRS-RJK I komanda/ 10 punktiga. Parim eestlane Ekke Piirisild on 20,5 punktiga 9.kohal. Karlo Aia 31 punktiga 15.kohal ja samuti 31 punktiga Martti Valk /Viljandi RK/ 16.kohal.  Võistkondlikult juhib RRS-RJK I, CFC on kolmandal kohal. Osaleb 13 võistkonda.