Tour de France`i 18. etapi parim oli sakslane Markus Burghardt

Tour de France`i neljapäeval peetud 18. etapi võit kuulus pikalt jooksikuna võistlust juhtinud sakslasele Markus Burghardtile (Team Columbia).

Tour de France`i 196,5 kilomeetri pikkune 18. etapp  etapp tõi võistlejad Bourg d’Oisansist St. Etienne`i. Sõit sisaldas endas kolme tõusu, millest üks oli teise, üks kolmanda ning üks neljanda kategooria tõus, kirjutas ERR Sport.

Esimene tõsisem rünnak võeti ette etapi 79. kilomeetril kui peagrupil sõitsid eest sakslane Marcus Burghardt, hispaanlane Carlos Barredo (Quick Step) ning prantslane Romain Feillu (Agritubel). Prantslane pudenes mõne aja pärast jooksikutel sabast ning Barredo ja Burghardt suutsid oma edumaa lähimate jälitajate ees sõita neljale minutile ning peagrupi ees koguni 11 minutile.

Jooksikutel õnnestus oma edumaa umbkaudu 120km jooksul säilitada ning viimastel kilomeetritel hakkasid Burghard ja Barredo proovima üksteise eest ära sõita. Võitja otsustasid viimased meetrid kui taktikamängus osutus kavalamaks 25-aastane Burghardt, kes noppis karjääri esimese Tour de France`i etapivõidu.

Barredo oli finišis sama ajaga teisena ning kolmas algne jooksik, Feillut kolmandana jäädes liidrist maha 3 minutit ja 33 sekundit.

Tuuri liidrisärgi säilitas hispaanlane Carlos Sastre (Team CSC), kes veeres üle finišijoone peagrupis võitjast 6.53 maas. Teisena jätkab luksemburglane Franc Schleck (Team CSC) kaotusega liidrile 1.24 ning kolmandana austerlane Bernhard Kohl, kaotusega 1.33.

Reedel on Tour de France`il kavas eelviimane 165,5 km pikkune grupisõit, mis toob võistlejad Alpidest alla. Laupäeval on kavas 53 kilomeetri pikkune eraldistardist sõit, mis peaks eeldatavalt tänavuse tuuri võitja selgitama. Tour de France lõppeb pühapäeval, mil sõidetakse viimane grupistardiga etapp finišiga Pariisis, Champ`s Elyseel.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: