Carlos Sastre tõusis uueks üldliidriks

Tänase Tour de France`i 17. etapi võitis hispaanlane Carlos Sastre (CSC), kes läks võistlust juhtima viimase ränkraske tõusu alguses ning tema edu oli lõpuks teisena finišeerinud Samuel Sanchezi ees kaks minutit ja kolm sekundit. Võit tõstis Sastre ka tuuri üldliidriks, ta juhib endise liidri Frank Schlecki ees minuti ja 24 sekundiga, üheksa sekundit tagapool on kolmas austerlane Bernahrd Kohl, kirjutas Sportnet.

Tänane 210,5 kilomeetri pikkune etapp viis 151 alustanud ratturit Embrunist-L´Alpe-d`Huezi tippu. Kokku tuli võistlejatel täna läbida üks kolmanda kategooria tõus ning kolm kõige suurema raskusastmega tõusu, milledest viimane oligi siis suur lõpuronimine L`Alpe-d`Huezile.

Etapp algas juba viiendal kilomeetril rünnakuga, kui eest pääsesid hispaanlane Rubens Perez, slovakk Peter Velits ning prantslane Remy Di Gregorio. Kümme kilomeetrit hiljem liitus nendega ka eelmise etapi agressiivseimaks ratturiks valitud Stefan Schumacher. Kolmekümne esimese kilomeetri peal ehk kolmanda kategooria tõusu tipus oli nende edu peagrupi ees kaks minutit ja kakskümmend viis sekundit.

Maksimaalne vahe tuli aga veidi pärast 120 kilomeetrit, kui vahe oli 7.20. Selleks ajaks oli seltskonnast küll juba maha jäänud Di Gregorio. Varsti ei suutnud esimese kahe tempoga kaasa minna aga Perez. Kolmandal raskel nukil jäi maha aga ka Schumacher ning veidi aega sai liidriohje hoida Velits, kellega küll vartsi liitus tagantpoolt spurtinud prantslane Jerome Pineau.

Veel 20 kilomeetrit enne etapi lõppu oli kahe mehe edu jälitajate ees minut ja viiskümmend sekundit. Siis hakkas see aga vähenema ning viimase tõusu jalamil otsustas Pineau oma kaaslase maha jätta. 13,8 kilomeetrit rasket tõusu oli aga mehele liiast ning nii saigi peagi mehe kätte Sastre, kes sõitis uhkes üksinduses etapi lõpuni.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: