Mandri tagasi sadulas

Rene Mandri tegi eile Pirita-Kose–Kloostrimetsa ringrajal sõidetud viiendal Lauri Ausi memoriaalil oma esimese stardi pärast mai keskel kogetud ränka kukkumist.

“Võidu ma veel sõita ei suuda, sõitsin täna lihtsalt kaasa,” hindas Mandri SL Õhtulehele oma seisundit.

15. mail Giro d´Italia kuuendal etapil ütlesid Mandri rattal üles pidurid ja Ag2r-La Mondiale´i meeskonda kuuluv rattur rammis ühel laskumisel täiel kiirusel rajapiiret. Tulemuseks murtud randmeluu, kopsu tunginud roie ja kolm murdunud lülisamba ogajätket.

Juuni alguses pääses Mandri koju ravi jätkama ja avaldas lootust, et saab end juulis normaalselt liikuma ning sügisel ka mõne võistluse teha. Eilne võistlus Pirital kinnitas soovide eeskujulikku täitumist. “Tervis on 99% korras ja olen juba 1500 kilomeetri jagu trenni teinud,” rääkis Mandri.

Võttis rahulikult, kuid sai põlve veriseks

2003. aasta 20. juulil trenni tehes roolijoodiku autolt löögi saanud ja hukkunud Lauri Ausi memoriaalil Mandri kõrgete kohtade nimel veel muidugi ei heidelnud, kuid kogu aeg grupi sabas kah ei loksunud. “Kaks korda tõmbasin end punasesse ja käisin grupi eesotsas ära, aga muidu istusin niisama pundis ja sõitsin kaasa. Võidu ma veel sõita ei suuda,” hindas Mandri oma seisundit.

Protokolli märgiti võitjale Silvar Kiburile 51 sekundit kaotanud Mandrile 82. koht. Lisaks jäi võistlust meenutama verine põlv. “Finišis ei tahtnud trügima hakata ja olin rahulikult grupi lõpus, kuid ühed minu ees sõitsid poorti. Sain kenasti pidama, kuid taganttulijad ei pannud juhtunut tähele ja sõitsid mulle täiega sisse. Midagi hullu lahti ei ole,” selgitas Mandri.

Veidi enam kui kuu aja pärast peaks Eesti esiratturi olukord olema praegusest juba sootuks parem, sest 31. augustil plaanib Mandri teha Prantsusmaa karikavõistlustel esimese tõsise stardi.

“Oleksitele ei mõtle, keskendun tulevikule”

“Tahan hea hoo sisse saada, siis on järgmist hooaega kergem alustada,” märkis Mandri. Septembrisse on plaanitud veel mõned stardid Prantsusmaa karikavõistlustel ja oktoobris loodab Mandri võidu sõita mägistel Itaalia klassikutel.

Seni kaua jätkab ta harjutamist kodumaal. “Klubi mingeid plaane ette andnud ei ole. Koostan treeningukavad ise vastavalt enesetundele, mis on praegu täitsa hea,” rääkis Mandri.

Kuigi Mandri jääb kahe kuu eest Itaalias juhtunud õnnetuse tõttu kõrvale Pekingi olümpiamängudest, ei raiska ta juhtunule mõtlemisega vaimujõudu. “Oleksite peale ma tõesti ei mõtle. Pigem keskendun tulevikule ja järgmistele võistlustele,” märkis Mandri.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: