Tippmeeskondi ähvardab alaliidust väljaheitmine

Kalev Spordi rattatiimi mänedžeri Jüri Savitski hinnagul puudutab kemplemine esialgu suuri klubisid, kirjutas Eesti Päevaleht.

«Tegemist on rohkem suurte kemplemisega. ProTouri süsteem on nende tiimide suhtes, kes tippseltskonda ei kuulu, üsna ebaõiglane, kuna ei luba paljudel suurtel tuuridel osaleda. Ausalt öeldes ei oskagi ma praegu seisukohta võtta,» ütles Savitski. Kalev Spordi meeskond asus maikuu seisuga UCI edetabelis 95. kohal. «Oleme solidaarsed teiste tiimidega, vaatame, mis nemad selle peale teevad,» lisas Savitski.

UCI egiidi all 2005. aastal loodud ProTouri sari toodi ellu eesmärgiga tagada tippmeeskondade osalus maailma tähtsamatel tuuridel. Cofidise tiim mõtles juba varem sarjast lahkuda, sest osalemine ei tasu end majanduslikult ära.

Juuli alguses levisid kuuldused, et Amaury spordiorganisatsioon (ASO), kes korraldab ka Tour de France’i ja Pariisi-Nizza tuuri, kavatseb käivitada ProTouriga konkureeriva võistlussarja, mis tooks jalgrattaspordis kaasa suure lõhenemise. «Mitmed tiimid üritavad selgusele jõuda, mida annab neile ProTouril osalemine ning mis kitsendusi see seab,» lausus toona Team Columbia juht Bob Stapleton.

UCI president ähvardas sel aastal Pariisi-Nizza tuuril osalevaid tiime trahvidega, kuid teoks ta oma sõnu ei teinud. Sõda ASO ja UCI vahel on kestnud juba viimased 18 kuud. UCI süüdistab konkureerivat organisatsiooni pahatahtlikkuses, kuid kõik trumbid on hetkel ASO käes, sest just nende poole hoiab meeskondade liit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: