Profimeeskonnad tõstsid mässu ProTouri ja UCI vastu

Kõik tippmeeskonnad loobuvad järgmisel hooajal ProTouri sarjast, teatasid 17 Tour de France’il osalevat tiimi, kirjutas ERR Sport.

«Ühiselt otsustati mitte pikendada ProTouri litsentse 2009. aastaks,» seisis meeskondade ühisteates. Lisaks Prantsusmaa velotuuril osalevatele meeskondadele liitub avaldusega arvatavasti ka Kasahstani tiim Astana, keda tuurile ei kutsutud.

«Kui kõik nii otsustavad, siis ma ei kujuta ette, et Astana neile ei järgne,» sõnas Astana pressiesindaja Philippe Maertens.

ProTour on võistlussari, mis kutsuti Rahvsuvahelise Jalgrattaliidu (UCI) poolt ellu 2005. aastal eesmärgiga tagada tipptiimide juurdepääs maailma tähtsaimatele sõitudele.

UCI presidendi Pat McQuaidi sõnul võidakse avaldusega liitunud alaliidust välja heita. «Me tegeleme sellega vastavalt reeglitele. Nad on vastamisi föderatsioonist väljaheitmisega,» ütles iirlane.

Konflikt meeskondade ja UCI vahel ei ole uus. Põhiliseks probleemiks on juba mitu aastat olnud vastasseis alaliidu ja suurtuuride korraldajate vahel. UCI soovib, et meeskonnas osaleksid ProTouri sõitudel, kuid nende hulka ei kuulu Tour de France, Giro d’Italia ja Vuelta. Viimased kolm on kõige tähtsamad jõuproovid aga sponsorite jaoks.

Seekordse avalduse valguses võib oletada, et kuu alguses ilmunud kuulujuttudel, nagu plaaniks Prantsusmaa velotuuri korraldaja Amaury Spordiorganisatsioon (ASO) moodustada uue alternatiivse sarja, on alust.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: