Treieri kukkumine võis anda hoobi üldkohale

Eesti parima naisratturi Grete Treieri neljas etapp Giro d’Italial ebaõnnestus ning kõrge üldkoha peale sõitmine võib kujuneda raskeks.

Treierile algas etapp hästi. Ta sai esimesel raskel tõusul peagrupil eest ära kümne üldkokkuvõttes kõrgele kohale pretendeeriva naisega, kirjutas Postimees.

106,4 kilomeetri pikkuse etapi teisel suuremal tõusul lõi eestlanna jalgadesse kramp, mis ei lubanud ennast mäkke korralikult pedaalida ning segas ka kogu järgnevat võistlust.

«Olen väga pettunud,» nentis Treier. «Üldkokkuvõttes kõrgelepürgimine võib nüüd ära jääda.»

Lisaks kukuti sama künka laskumisel, millest ei pääsenud ka eestlanna.

«Üks rattur minu ees oli järsku maas ning ma ei jõudnud kõrvale põigata,» kirjeldas ta. «Ise küll väga haiget ei saanud, kuid rattajooksud läksid kõveraks.»

Hoolimata õnnetusest üritas Treier kannatada saanud rattaga edasi sõita. See osutus aga palju raskemaks, kui võis arvata, ning enne viimast tõusu otsustas ta siiski probleemi kõrvaldada. Enesetunne olevat eestlanna sõnul kohe paremaks läinud.

«Lõpus hakkasin veel kõvasti järele võtma ning sain mõnest ka mööda, kuid vahet esimestega see oluliselt ei parandanud,» rääkis rattur.

Kuigi neli etappi on veel jäänud ning eesmärk oligi ühe võitmine, võib Treieri sõnul juhtuda, et klubi annab korralduse hakata tööd rassima nende naiste tarvis, kellel on reaalne võimalus kokkuvõttes kõrgele positsioonile jõuda.

«Selle võimalusega peab arvestama,» sõnas Treier. «Samas usun, et suudaksin paremini sõita.»

Etapi võitis itaallanna Fabiana Luperini, kellele järgnesid Leedu sportlane Edita Pucinskaite ning Treieri klubikaaslane Tatiana Guderzu Gauss RDZ Ormu naiskonnast.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: