Treieri kukkumine võis anda hoobi üldkohale

Eesti parima naisratturi Grete Treieri neljas etapp Giro d’Italial ebaõnnestus ning kõrge üldkoha peale sõitmine võib kujuneda raskeks.

Treierile algas etapp hästi. Ta sai esimesel raskel tõusul peagrupil eest ära kümne üldkokkuvõttes kõrgele kohale pretendeeriva naisega, kirjutas Postimees.

106,4 kilomeetri pikkuse etapi teisel suuremal tõusul lõi eestlanna jalgadesse kramp, mis ei lubanud ennast mäkke korralikult pedaalida ning segas ka kogu järgnevat võistlust.

«Olen väga pettunud,» nentis Treier. «Üldkokkuvõttes kõrgelepürgimine võib nüüd ära jääda.»

Lisaks kukuti sama künka laskumisel, millest ei pääsenud ka eestlanna.

«Üks rattur minu ees oli järsku maas ning ma ei jõudnud kõrvale põigata,» kirjeldas ta. «Ise küll väga haiget ei saanud, kuid rattajooksud läksid kõveraks.»

Hoolimata õnnetusest üritas Treier kannatada saanud rattaga edasi sõita. See osutus aga palju raskemaks, kui võis arvata, ning enne viimast tõusu otsustas ta siiski probleemi kõrvaldada. Enesetunne olevat eestlanna sõnul kohe paremaks läinud.

«Lõpus hakkasin veel kõvasti järele võtma ning sain mõnest ka mööda, kuid vahet esimestega see oluliselt ei parandanud,» rääkis rattur.

Kuigi neli etappi on veel jäänud ning eesmärk oligi ühe võitmine, võib Treieri sõnul juhtuda, et klubi annab korralduse hakata tööd rassima nende naiste tarvis, kellel on reaalne võimalus kokkuvõttes kõrgele positsioonile jõuda.

«Selle võimalusega peab arvestama,» sõnas Treier. «Samas usun, et suudaksin paremini sõita.»

Etapi võitis itaallanna Fabiana Luperini, kellele järgnesid Leedu sportlane Edita Pucinskaite ning Treieri klubikaaslane Tatiana Guderzu Gauss RDZ Ormu naiskonnast.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: