Tour de France`i kuuenda etapi võitis Riccardo Ricco

Tour de France`i neljapäeval peetud 195,5km pikkuse kuuenda etapi võitis itaallane Riccardo Ricco (Saunier-Duval).

Itaallane edestas tuuri esimesel mägisemal etapil teisena lõpetanud hispaanlast Alejandro Valverdet (Caisse D`Epargne) ühe sekundiga ning kolmandana lõpetanud austraallast Cadel Evansit (Silence-Lotto) samuti ühe sekundiga, kirjutas ERR Sport.

Esikolmikule järgnenud 40-liikmeline suurem ratturite grupp lõpetas ühe minuti sees.

Tuuri kuues etapp sisaldas endas ka üht neljanda ning kahte teise kategooria tõusu. Mägisem etapp tõi endaga kaasa mitu jooksikute äraminekut, kes aga suurema grupi ratturite poolt lõpuks ikkagi kinni püüti.

Finišiponnistuses oli parim 24-aastane Riccardo Ricco, kellele see oli esimeseks etapivõiduks Prantsusmaa velotuuril.

Neljapäevase etapiga sai Prantsusmaa velotuur endale ka uue liidri. Luksemburgi rattur Kim Kirchen (Team Columbia), kes kuuenda etapi lõpetas viienda kohaga tõusis uueks liidriks.

Kirchen edestab üldkokkuvõttes teisena jätkavat Cadel Evansit kuue ning tuuri senist liidrit Stefan Schumacherit 16 sekundiga. Sealjuures pidi Schumacher etapi lõpus üle elama kukkumise.