Taaramäe loodab enne olümpiat vormi parandada

Hooaja alguses võimsat minekut näidanud, kuid väsimuse tõttu ka Eesti meistrivõistlustest loobunud Cofidise klubi proff Rein Taaramäe (fotol) püüab olümpiamängudeks vormi parandada.

«Tahtsin lihtsalt nädalakeseks aja maha võtta, muul ajal ei oleks see võimalik olnud,» selgitas Taaramäe rattaproffide blogile EMV-l puudumist. «Kõik oleks super, aga kohe pärast eestikaid haigestusin ja kaotasin nädala.»

Palavik on nüüd üle läinud, kuid haigus jättis ka vormile tugeva jälje.

«Vormi kogumine läheb raskeks, sest kaks nädalat olen peaaegu mitte midagi teinud ja nüüd pärast haigust ei saa kohe suurte treeningutega alustada, sest organism ei kannata kohe,» oli 21-aastane Taaramäe nördinud.

«Pühapäeval olen Elva rattamaratonil joonel, aga enne OMi välismaal sõite pole mulle. Pärast Elvat lendan kohe Prantsusmaale laagrisse. Eks näha ole, suhteliselt keeruline on vormi tõsta.»

Teise eestlasena olümpiamängudele minev Taaramäe eakaaslane ja sõber Tanel Kangert näitas Shveitsi velotuuril ja Eesti meistrivõistlustel väga head minekut. Taaramäe ei usu, et ta Pekingi raskel rajal sõpra eriti aidata saab.

«Me oleme vaid kahekesi, mis tiim see üldse on? Tempot tegema grupis kindlasti ei lähe, ma ei kujuta ette, millist abi me teineteisele seal pakkuda suudame,» arutles Taaramäe. «Enne tõusu positsioonil hoida on ainuke asi.»

Samas andis noormees mõista, et olümpiamängudel on neilt veel natuke vara head tulemust oodata.

«Rada on kindlasti raske, aga OMil on veelgi raskem see, et sõit kestab väga kaua,» valgustas Taaramäe. «See on noortele ratturitele kõige saatuslikum. Aga motivatsiooni on meil kõvasti!»

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: