Treieril ei lubatud pingutada – neljas koht

Maineka velotuuri Giro d’Italia esimesel 130 kilomeetri pikkusel etapil sai Eesti parim naisrattur Grete Treier neljanda koha, kuna ülemus käskis end mitte väsitada.

«Kuna minust loodetakse üldarvestuses kõrge positsiooni eest võitlejat, siis tiimi boss käskis ennast hoida ning ei lubanud sprintida,» rääkis Treier Postimehele.

«Loomulikult mulle sellised käsud tegelikult ei meeldi. Oleks suutnud eesotsas konkureerida küll, miks siis mitte proovida?»

Samas tunnistas Treier, et saab klubist ka mõnes mõttes aru, kuna nad ei taha, et ta lõpus ennast liigselt väsitaks. Treieri sõnul tahab tiim, et ka kahel järgneval etapil, mis sarnaselt esimesega sõidetakse siledal maal, võtaks eestlanna samasuguse taktika. Proovima tuleb hakata mägisematel etappidel.

Rahulik algus

Treieri sõnul sõideti etapi esimesed sada kilomeetrit nagu matkajad – keskmine kiirus oli umbes 30 km/h. Siis tõsteti tempot ning Treierini jõudis ka info, et võib finišis jalga proovida. Ratturi sõnul algas suhteliselt tihe rebimine – sõideti küljed koos ning vaba ruumi ettepürgimiseks peaaegu ei olnud.

«Seal oli nii palju napikaid ja järske pidurdamisi, et viis kilomeetrit enne lõppu loobusin ettepürgimisest,» kirjeldas Treier. «Mõne aja pärast märkasin, et tekkis üks vaba koridor ning kasutasin võimalust.»

Kahe kurvi pärast oli 30-aastane eestlanna tõusnud juba kolmandaks ning viimase sirge alguses teiseks. Treier arvas, et teda edestanud rattur lähebki etapivõitu püüdma, kuid ühtäkki avastas end esikohalt – langenu oli hilisema võitja Ita Teutenbergi klubikaaslane, kes sakslanna jaoks tööd oli teinud.

Napp kaotus

«Olin esikohal ja finišijoon juba paistis, kuid ometi mindi minust mööda,» kirjeldas Treier. «Umbes 50–100 meetrit enne lõppu kolm naist minust möödusid.»

Eelmisel aastal avaetapil kolmanda koha saanud eestlanna sõnul võib esimese vaatusega rahule jääda, sest ta sai tunda, et vorm on piisavalt hea kõrgetele kohtade eest võitlemiseks.

Laupäeval peetud 1,2-kilomeetrisel proloogil sai Treier 122 naise arvestuses kirja 14. aja.

«Olen proloogi tulemusega väga rahul, kuna need tavaliselt nii hästi välja ei kuku,» rääkis Treier.

Kaheksast etapist koosneval Giro d’Italial sõidetakse täna 122-kilomeetrine distants.

Hushovd triumfeeris teisel etapil

Norra rattasprinter Thor Hushovd võitis eile peetud Tour de France’i teise etapi, saades ajaks 3:45.13. Aurayst Saint-Brieuc’i kulgenud 164,5 kilomeetri pikkusel distantsil edestas Hushovd grupifinišis Luksemburgi ratturit Kim Kirchenit ning sakslast Gerald Cioleki.

«See oli suurepärane lõpp ning ma olen väga rahul,» sõnas Hushovd Eurospordile. «Tegelikult tundsin ennast eilsest pisut väsinuna, kuid sõidu edenedes enesetunne paranes. Teadsin, et tegemist on pika etapiga, kuid meeskond ajastas töötegemise õigesti. Kui Mark Renshaw mu tuulest välja lasi, suutsin õnneks kiiresti pedaalida.»

Velotuuri kollase liidrisärgi säilitas teisel etapil finišijoone 12. ületanud hispaanlane Alejandro Valverde, kes võitis esimese etapi.

Valverdele kaotab ühe sekundiga 12 meest. Teine on Kirchen ning kolmas liidri kaasmaalane Oscar Freire.

Tour de France’il sõidetakse kokku 21 etappi, kuid sel aastal eestlased maailma mainekaimal velotuuril ei osale.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: