Kalev Spordi leegionärid esinesid eestlastest paremini

Eesti jalgratta profimeeskonna Kalev Sport leegionärid paistsid riigi grupisõidu meistrivõistlustel rohkem silma kui nende eestlastest tiimikaaslased.

Adam Wadecki sai 220 km pikkusel Poola meistrivõistluste distantsil kuuenda koha. Sõidu lõpp sarnanes kuulsale Pariis – Roubaix’ klassikule, kus munakivilõik peagrupi ribadeks tõmbab ja ratturid velodroomil finišeerivad.

Tommi Martikainen lõpetas Soome meistrivõistluste grupisõidus neljanda kohaga. Võitis Kjell Carlström, teine oli Jussi Veikkanen.

Elvas peetud Eesti meistrivõistlustel Kalev Spordi ratturitel grupisõidus kõrgete kohtade pärast võidelda ei õnnestunud. Parima kalevsportlasena ületas Allar Karu finišijoone 12ndana.

Kalev Spordi mänedžeri Jüri Savitski sõnul on ta Eesti meistrivõistluste tulemustes pettunud. „Magasime õige äraminekukatse maha ja liidreid meil püüda ei õnnestunud,“ lausus Savitski.

Järgmise stardi teeb Kalev Sport 2.-6. juulini Poolas, kus toimub esimese kategooria velotuur Course de Solidarnosc.