Juunioride Eesti meistriks tuli Ekke Piirisild

Täna mängiti välja Eesti grupisõidu kuld ka meesjuunioridele.

Sõideti Elvas 15,2 km pikkusel ringil kaheksa ringi ehk kokku 121,6 km, vahendas EJL.

Esimene ring läbiti rahulikus tempos 27 minutiga. Grupp oli koos ning esimese ringi lõpus oli näha grupi ees ka natuke rahutuid nägusid, kes tahaks kiiremini sõita.

Kui oli läbitud kaks ringi, olid peagrupist lahti rebinud neli jooksikut: Ekke Piirisild (CFC Spordiklubi), Andres Joost (Vooremaa Centrum), Ats Vaaks (Viljandi Rattaklubi) ja Gert Truu (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi).

Teise ringi lõpuks oli liidrite vahe peagrupi ees juba üks minut ja viisteist sekundit. Kolmanda ringi lõpuks oli peagrupp tööle hakanud ning liidrite vahe oli vaid kuusteist sekundit. Peagrupis on sõit väga aktiivne, üritati.

Neljandal ringil said eest omakorda Markus Paas (Viljandi Rattaklubi), Artur Schotter (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ja Martti Alesmaa (CFC Spordiklubi). Paas ründas kolmikust üksinda ning kuna Alesmaa tööd kolmikus ei teinud, sai Viljandi Rattaklubi juunioride liider ka üksinda minema.

Viienda ringi lõpuks oli Paasi edu peagrupi ees juba kaks minutit ja 22 sekundit. Eelviimasele ringile minnes oli Paasi edu kahanenud ühe minuti ja 26 sekundile, kuid grupist oli üksinda rünnanud CFC Spordiklubi liige Janari-Joel Jõessar, kes kaotas Paasile ühe minutiga.

Peagrupp hakkas eelviimasel ringil tõsiselt tööle ning viimasele ringile läks peagrupp põhimõtteliselt koos. Üritati pidevalt äraminekukatseid.

Peagrupil said viimastel kilomeetritel eest Ekke Piirisild (CFC Spordiklubi) ja Gabriel Leppik (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), kellest kahe mehe duellis tuli juuniorite meistriks Ekke Piirisild.

Peagrupp kaotas võitjale seitse sekundit ning pronksi sai grupis esimesena lõpetanud Andrei Strikov (CFC Spordiklubi).

Juuniorite võidusõidu protokoll

Homme on Silberauto EMV kulminatsioon, kui keskpäeval stardivad Elvas 167,2 km pikkusele võidusõidule meeste eliitklass.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: