Eesti meistriks naiste grupisõidus tuli Grete Treier

Silberauto Eesti meistrivõistlustel selgitati täna meistrid nii nais- ja meesjuuniorite kui ka naiste eliitklassi grupisõitudes.

Esimese stardina asusid kell 11:00 starti naised ja naisjuuniorid, kes läbivad 15,2 km pikkust ringi viis korda kokku 76 km, kirjutas EJL.

Naiste sõidus sai võidu etteoodatult Eesti parim naisrattur Grete Treier.

Esimesel ringil oli grupp koos, ringi lõpus olid ka kaks esimest mahajääjat. Teise ringi lõpuks oli peagrupp lagunenud väiksemateks gruppideks.

Kolmandal ringil läks üksi eest ära Laura Lepasalu (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), kellele neljanda ringi alguses sai üksinda grupist kaasa tänase sõidu põhifavoriit Grete Treier (Gauss RDZ Ormu). Pool ringi sõideti koos ning Treier ründas neljanda ringi keskel tõusul ja sai omakorda Lepasalul eest.

Viimasele ringile minnes oli Treieri edu Lepasalu ees ligemale minut. Peagrupp kaotas Lepasalule omakorda juba üle kolme minuti.

Peagrupis pronksmedali nimel on võitlemas Liisi Rist (KJK), Ivika Lainevee (Vooremaa Centrum), Hanna Karolline Arus (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), Liga Bitmane (Läti), Liisa Ehrberg (CFC Spordiklubi) ja Jaanika Kurgjärv (Tamme).

Oma rekordilise viienda meistritiitli võitis Pekingi olümpiamängudel starti minev Grete Treier. Seni pole Eesti naistest keegi viit grupisõidu kulda ajaloos saanud.

Hõbeda saanud Laura Lepasalu jäi Treierist maha kaks minutit ja 39 sekundit. Pronksi sai peagrupi finishi võitnud Liisa Ehrberg (CFC Spordiklubi).

EMV hetkeolukorda üritame täna ja homme võimalikult operatiivselt EJL lehel peauudisena kajastada.

Naiste sõidu protokoll

Foto: Erik Henno

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: