Eesti meistriks naiste grupisõidus tuli Grete Treier

Silberauto Eesti meistrivõistlustel selgitati täna meistrid nii nais- ja meesjuuniorite kui ka naiste eliitklassi grupisõitudes.

Esimese stardina asusid kell 11:00 starti naised ja naisjuuniorid, kes läbivad 15,2 km pikkust ringi viis korda kokku 76 km, kirjutas EJL.

Naiste sõidus sai võidu etteoodatult Eesti parim naisrattur Grete Treier.

Esimesel ringil oli grupp koos, ringi lõpus olid ka kaks esimest mahajääjat. Teise ringi lõpuks oli peagrupp lagunenud väiksemateks gruppideks.

Kolmandal ringil läks üksi eest ära Laura Lepasalu (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), kellele neljanda ringi alguses sai üksinda grupist kaasa tänase sõidu põhifavoriit Grete Treier (Gauss RDZ Ormu). Pool ringi sõideti koos ning Treier ründas neljanda ringi keskel tõusul ja sai omakorda Lepasalul eest.

Viimasele ringile minnes oli Treieri edu Lepasalu ees ligemale minut. Peagrupp kaotas Lepasalule omakorda juba üle kolme minuti.

Peagrupis pronksmedali nimel on võitlemas Liisi Rist (KJK), Ivika Lainevee (Vooremaa Centrum), Hanna Karolline Arus (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), Liga Bitmane (Läti), Liisa Ehrberg (CFC Spordiklubi) ja Jaanika Kurgjärv (Tamme).

Oma rekordilise viienda meistritiitli võitis Pekingi olümpiamängudel starti minev Grete Treier. Seni pole Eesti naistest keegi viit grupisõidu kulda ajaloos saanud.

Hõbeda saanud Laura Lepasalu jäi Treierist maha kaks minutit ja 39 sekundit. Pronksi sai peagrupi finishi võitnud Liisa Ehrberg (CFC Spordiklubi).

EMV hetkeolukorda üritame täna ja homme võimalikult operatiivselt EJL lehel peauudisena kajastada.

Naiste sõidu protokoll

Foto: Erik Henno

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: