Eesti meistriks eraldistardiga sõidus tuli Tanel Kangert

Eelmisel nädalal Shveitsi velotuuril ülihea 14. koha saavutanud Tanel Kangert võitis väsimusest hoolimata ülekaalukalt Eesti meistritiitli eraldistardiga sõidus.

Ag2r La Mondiale meeskonnas pedaaliv 21-aastane Kangert läbis Elvas 40 kilomeetrit ajaga 51 minutit ja 57 sekundit. Teise koha saanud Allan Oras (Arctic Sport Club) kaotas võitjale juba enam kui minutiga. Pronksi teenis Andre Aduson (CFC Spordiklubi), kes sai ajaks 53.04.

Võitja rääkis pärast autasustamist rattaproffide blogile, et enesetunne enne võistlust ja ka võistluse ajal polnud kuigi hea. “Ma füüsiliselt tunnen, et olen kümme päeva kõvasti pingutanud,” ütles Eesti meister. ¨Üllatav oli see, et väsimus tuli kallale 2-3 päeva pärast Shveitsi tuuri. Täna on viies päev ja hommikul tundsin ennast kõige väsinumana.¨

Meistritiitli võitmise tegi veidi kergemaks ühe suurfavoriidi Rein Taaramäe otsus väsimuse tõttu võistlusel mitte osaleda.

“Kui Rein on heas vormis, siis on väga raske talle vastu saada,” tunnistas Kangert.

Kangert sai aastaks enda kanda ka sinu-must-valge särgi, mis peaks talle eraldistardiga sõitudes rohkem tähelepanu tõmbama. “See särk ikkagi eristub tavalistest klubisärkidest ja alati märgitakse meistrisärgid võistlustel ära,” teadis Kangert öelda. “Mul on suur au seda särki kanda.”

Meistritiitlit täna kaitsta üritanud, kuid alles 7. aja välja sõitnud Jaan Kirsipuu kiitis võitjat ja laitis enda sõitu.

“Tanel tegi oma sõidu ja mina sõitsin kõvasti alla oma võimete,” ütles Kirsipuu pärast finishit. “Ma arvan, et teine koht oleks mulle reaalne olnud, aga ei midagi enamat.”

Kirsipuu meelest on põlvkond nüüd ametlikult vahetunud. “Järelkasv on lootustandev. Peale Kangerti on veel täna mitte startinud Rein Taaramäe ja Rene Mandri ning U-23 võitja Gert Jõeäär annab ka lootust tulevikuks.”

Pühapäevasele 176 km pikkusele grupisõidule läheb Kangert võidumõtetega, Kirsipuu on aga veidi ettevaatlikum.

“Eesmärk on sõitu nautida ja üritan olla lõpus tegijate seas,” teatas Kirsipuu. Tema meelest on Kangert ka grupisõidus suur tiitlipretendent. “Kangertil pole samas sellist finishikiirendust. Ma arvan, et võitja on seltskonnast Tombak, Pütsep, Ojavee, Kangert ja võib-olla ka Kriit.”

Meeste grupisõidu start antakse Elvas Mägra Pubi eest pühapäeva keskpäeval kell 12:00. Eeldatav finishiaeg on kella nelja ja poole viie vahel.

Eesti meistrid teistes arvestustes Eesti Jalgratturite Liidu andmetel:

Alla 23 aastaste meeste võistlusmaaks oli 30 km. Võidu võttis Prantsusmaa tippamatöörklubis võistlev CFC Spordiklubi kasvandik Gert Jõeäär ajaga 38.52. Teise koha sai hiljuti Saaremaa Velotuuril temposõidu võitnud Ervin Korts-Laur (Alexela Rademar Agency Team), kes kaotas Jõeäärele 40 sekundiga. Pronksmedali sai U23 klassis Martin Puusepp ajaga 40.49.

Naistest tuli ülivõimsalt võitjaks valitsev Eesti meister Grete Treier (Gauss RDZ Ormu). Teisena lõpetanud Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi rattur Laura Lepasalu kaotas Treierile nelja minuti ja üheteistkümne sekundiga. Pronksmedali teenis CFC Spordiklubi sõitja Liisa Ehrberg, keda jäi hõbedast lahutama vaid kaks sekundit.

Meesjuunioritest Kristjan Heinrand (CFC Spordiklubi), üheksa sekundiga kaotas Heinrandile Ekke Piirisild. Pronksmedali sai ajaga 28:08 Janari-Joel Jõessar.

Naisjuuniroitest sai päeva parima aja Läti külalisvõistleja Liga Ditmane, kes 15 km läbis 24:55’ga. Eesti meistrivõistluste esikolmik oli Hanna Karoline Arus (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), Liisi Rist (KJK) ja Gerda Rand (KJK).

Laupäeval selgitatakse meistrid naiste ja juunioride grupisõitudes. Naiste eliitklassi 80 km pikkusele grupisõidule antakse start kell 11:00. Juuniorid lähetatakse rajale kell 13:30 ning nende võistlusmaa pikkuseks on 128 km.

Vaata ETV videolõiku siit.

Fotod: Erik Henno

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: