Saaremaa Velotuuri teise etapi võitis Erki Pütsep

Saaremaa Velotuuril peeti täna teine etapp kogupikkusega 137km, mis viis ratturid Viljandist Raplasse.

Tempo võeti kohe algusest ülesse ning Tombaku aktiivse sõidu tagajärjel said teistel eest peale 16km läbimist Mart Ojavee (CFC Spordiklubi), Janek Tombak (Alexela Rademar Agency Team) ja Janar Jermakov (Pärnu Kalev), kirjutasid EJL ja tuuri kodulehekülg.

Esimese vahefinishi võitis Suure-Jaanis Tombak, peale mida saadi kolmik peagrupi poolt ka kätte.

Peale viiekümnendat kilomeetrit lagunes peagrupp küljetuules laiali ning ette jäid ligemale kolmkümmend meest.

Päeva teise vahefinishi Vändras võitis Jaan Kirsipuu. 36km enne etapi lõppu Järvakandi vahefinishis ründas jälle Tombak ning võitis ka vahefinishi ja vajalikke preemiasekundeid. Kokku oli selleks hetkeks tekkinud juba neli gruppi ning peagrupp oli 25 liikmeline.

Vahefinishites jagatakse preemiasekundeid esimesele kolm, teisele kaks ja kolmandale üks sekund. Tombak kaotas enne tänast etappi liidrile kümne sekundiga ning on vahefinishites juba teinud tagasi kuus sekundit ning asus virtuaalselt enne finishit üldarvestuses teisel kohal. Etappide finishites jagatakse samuti preemiasekundeid – võitjale kümme, teisele kohale kuus ja kolmandale kohale neli sekundit.

Mõned kilomeetrid enne lõppu ründasid peagrupist nii Jaan Kirsipuu kui Janek Tombak, kuid finishisse jõudsid mehed ikkagi põhimõtteliselt koos. Liidergrupis oli finishiks kaheksa meest.

Kõige teravama jalaga oli etapil Erki Pütsep, kes tõusis võiduga tänu preemiasekunditele ka velotuuri üldliidriks. Teise koha sai etapil Sander Maasing (Vooremaa Centrum) ning kolmas oli Saaremaa klubi Viiking esirattur Indrek Rannama.

Kümne sekundiga kaotas järgmine punt, kus finisheeris 12. kohaga ka Tombak.

Erki Pütsep võitis Saaremaa velotuuri kuusteist aastat tagasi ja mees tunnistas, et tal poleks midagi selle vastu kui ta ka tänavu oleks parim. Vähemalt mõne etapivõidu soovis ta võtta ja see eesmärk sai Raplas täidetud.

“Mingeid konkreetseid eesmärke ma esialgu ei sea ja võtan päeva korraga,” rääkis profirattur. “Eks etapid näitavad, milliseks plaanid kujunevad. Kui ma enne eraldistarti veel ees olen, eks siis punnitan ikka täiega lõpuni ja kui olen võimeline võitma, siis lähen ikka võidu peale.”

Üldkokkuvõttes edestab velotuuri liidriks tõusnud Pütsep teisel kohal olevat leedukat Vladimir Smirnovi (Hawaii Express) kuue sekundiga. Kolmandat kohta hoiab Janek Tombak, kes kaotab Pütsepale 20 sekundiga.

Täna suunduvad ratturid Saaremaale ning homme peetakse tuuril raske kruusalõikudega 150,6km pikkune etapp, mis velotuuri kokkuvõttes on aastate jooksul osutunud määravaks.

51. Saaremaa velotuur lõpeb laupäeval, kui hommikupoole sõidetakse eraldistardiga sõit ning õhtupoole Kuressaare linnatänavatel 64km pikkune kriteerium.

II etapi protokoll
Aktiivseim rattur
Noorte arvestus
Meeskondlik arvestus
Üldkokkuvõte peale II etappi

Vaata ka ERR uudistelõiku

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: