Nädala pärast toimuvad Elvas Silberauto Eesti meistrivõistlused eliitklassi ratturitele

Traditsiooniliselt peetakse üle maailma juuni viimasel nädalavahetusel riikide meistrivõistlusi jalgratturite maanteesõidus.

Sel aastal Elvas peetavatel Silberauto Eesti meistrivõistlustel stardib kogu Eesti jalgratturite koorekiht. Tippsõitjatest jääb ainukesena eemale Giro d’Italial raskelt kukkunud kuid hästi paranev eelmise aasta Eesti parimaks ratturiks valitud Rene Mandri, kirjutas EJL.

Meistrivõistlustega alustatakse reedel 27. juunil, kui meeste eliitklass, alla 23 aastased ratturid, juuniorid ja naised selgitavad meistreid eraldisardist sõidus.

Võistlute start-finish on kõikidel päevadel Elva keskuses Mägra Pubi ees. Reedel alustatakse startidega kell 13:00, kui 20km pikkusele distantsile lähevad naised ja juuniorid. Eliitklass, kelle distantsiks on 40km, stardib alates kella 16:00st.

Laupäeval antakse naiste eliitklassi 80 km pikkusele grupisõidule start kell 11:00. Juuniorid lähetatakse rajale kell 13:30 ning nende võistlusmaa pikkuseks on 128 km.

Eesti meistrivõistluste kulminatsioon saabub pühapäeval 29.juunil, kui 176 km pikkusele grupisõidule stardib meeste eliitklass koos alla 23 aastaste ratturitega. Start antakse Elvas Mägra Pubi eest pühapäeva keskpäeval kell 12:00. Eeldatav finishiaeg on kella nelja ja poole viie vahel.

Kullapretendente on sel aastal erakordsel palju. Särki tahab kindlasti edasi kanda Erki Pütsep, kes on võitnud meistritiitli viimasel kahel aastal. Sini-must-valges särgis soovib sõita jälle ka Janek Tombak, kes tulnud meistriks aastatel 2001 ja 2003.

Kindlasti soovivad tiitlit endale ka noored tõusvad tähed Rein Taaramäe ja hetkel Shveitsi velotuuril elu sõitu tegev Tanel Kangert. Tugev võitjasoosik on ka Tallinn-Tartu GP võitnud Rietumu Bank Riga rattur Mart Ojavee, kes grupifinishi korral on väga terava jalaga.

Kokku tuleb Eesti meistrivõistlustel starti 17 profilepinguga Eesti ratturit.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: