Saaremaa Velotuuri esimese etapi võitis leedukas Vladimir Smirnov

Saaremaa Velotuuril sõideti eile esimene etapp Tartust Viljandisse kogupikkusega 137km.

Etapivõit läks leedulase Vladimiri Smirnovi kätte, kes edestas finishis Janek Tombakut ning Erki Pütsepa, kirjutasid EJL ja tuuri korraldaja oma kodulehel.

Esimese vahefiniši Elvas võitis tuuri kahekordne võitja Oskari Kargu (Tamme). Mustla mäefinishi võitis Jaan Kirsipuu (CFC Spordiklubi) ning Viljandi mäefinishi Silvar Kibur (Rietumu Bank Riga). Viimases vahefinishis oli kiireim Erki Pütsep (Eesti koondis).
91. kilomeetril tekkis 13-liikmeline juhtgrupp, kelle hulgas ka enamus favoriite eestotsas Kirsipuu, Tombaku ja Pütsepaga. 4km enne lõppu oli liidrite edu juba mahajäänute ees ligemale kuus minutit.

Saaremaa Velotuuri esimese etapi võitis leedukas Vladimir Smirnov, kes esindab tuuril Hawaii Expressi. Tegemist ei ole siiski kuulsa Kasahstani suusatajaga vaid tema Leedu nimekaimuga.

Teiseks oli finishis sunnitud jääma Janek Tombak, kes sõidab  velotuuril Alexela Rademar Agency Team’is ning kolmas oli valitsev Eesti grupisõidu meister Erki Pütsep.

Smirnov tõusis etapivõiduga ka velotuuri liidriks edestades teisel kohal olevat Pütsepa kuue sekundiga. Tombak on kolmas kümnesekundilise kaotusega liidrile.

Finišiheitluses Smirnovile alla jäänud eestlased tunnistasid, et viimasel tõusul kontrolliti eeskätt oma meeste tegutsemist ja Leedu sportlasele erilist tähelepanu ei pööratud. Pütsep leidis, et Smirnovi rünnakut Viljandi tõusul võis oodata. “Ta läks ikka tugevalt, aga oleks me omavahel kokku mänginud, poleks ta kusagile läinud. Me oleks talle ikka ära pannud,” rääkis senine liider.

Pütsepa sõnul valmistus ta ise etapi võiduks ja vastavalt sellele ka tegutses. Hiljem leidis mees, et ei oleks pidanud Smirnovi ette laskma, sest võimu oli. Tõusu nukal oli Pütsep Smirnovi taga ja kõik oli kontrolli all. “Piilusin selja taha ja nägin, et Tomabk on minu tuules ning tahtsin ta tööle panna, seepärast jätsin väikese vahe sisse,” rääkis Pütsep murdemomendist. “Tombak oli sel hetkel päris maksimumi piiri peal ja järgi ei jõudnud. See oli minu taktikaline lüke, mis oleks finišis võidu toonud.”

Tombak tõdes, et moment polnud tema jaoks kõige soodsam ja Pütsep jättis ka liialt suure vahe sisse. “Mul hakkas jalg krampi kiskuma ja ma ei saanud seepärast rauda vahetada, et järgi panna.”

“Mulle tundus, et ma olen mägedes eestlastest parem ja jätsin rünnaku viimasele tõusule,” rääkis Smirnov. “Ma arvasin, et nad hakkavad omavahel passima ja keegi järgi ei tule ning nii ka läks,” lisas ühtlasi liidriks tõusnud Smirnov, kes hakkab võitlema velotuuri üldvõidu nimel.

Neljapäeval pedaalivad ratturid Viljandist Raplasse.

I etapi protokoll

Üldkokkuvõte peale I etappi

Vaata ka ETV uudistelõiku

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: