Rängalt kukkunud Mandri juba treenib

Mais ühel profiratturite tähtsamal velotuuril Giro d’Italial rängalt kukkunud Rene Mandri enesetunne on kahe nädalaga tublisti paranenud ning nüüd lubab tervis ka kergete koormustega treenida, kirjutab Postimees.

«Enesetunne on juba enam-vähem,» märkis Mandri. «Kannatada saanud roided ning selg annavad küll veel tunda, kuid võrreldes mõne nädala taguse olukorraga on tervis palju paremaks läinud.»

Veel juuni algul ei saanud eestlane ei hüpata ega asju tõsta, kuid nüüd saab ta juba trenažööril kergete koormustega treenida.

«Kümme päeva olen saanud pukiga harjutada, kuid maksimaalselt tund aega päevas,» selgitas Mandri. «Üldfüüsilist teha ei saa, sest selg lihtsalt ei luba. Eks ma tõstan koormusi siis, kui valu väiksemaks jääb. Praeguste plaanide kohaselt tahaksin juba juulis jalgrattaga treenima hakata.»

Pärast õnnetust oli palju poleemikat mehaanikute tegevuse üle, sest need ei vahetanud laiskuse tõttu eestlase ratta pidureid õigete vastu. Mandrile teadaolevalt on klubi juhtkond selle olukorra maha vaikinud, kuna ka mehaanikutel olevat asja kohta oma versioon, millega nad ennast õigustavad.

Eksijad jäävad karistuseta

«Õnnetuse eest vastutavad isikud on öelnud, et pidurid olid täiesti sõidetavad. Nad võisid sõidetavad olla, aga miks need siis õigel hetkel ei pidanud,» imestas Mandri.
«See on küll jabur, aga ega sellepärast kedagi lahti lasta ning kõik eksijad tõenäoliselt säilitavad oma koha. Ega ma ei saagi muud teha kui tunnistada, et juhtus, mis juhtus, kuna meil sellistesse asjadesse lihtsalt suhtutakse liiga lõdvalt. Klubikaaslastele on varemgi käkki keeratud, kuid Prantsusmaal need asjad käivad nii.»

Samas tunneb Mandri ennast klubis küllaltki kindlalt, kuna bossid lubasid talle pärast õnnetust, et lepingu pikendamise pärast ta muretsema ei pea.

«Ausalt öeldes ei olegi uue hooaja pärast oma pead eriti vaevanud, kuna lubadus oli selline,» märkis Mandri. «Selle koha pealt peaks klubis kõik korras olema, et üldjuhul oma sõnast naljalt ei taganeta.»

Kuigi Mandri ise veel sadulasse istuda ei tohi, ei taha ta ratturielust päris ilma jääda ka vigastatud olles – nimelt töötab ta eile alanud Saaremaa velotuuril endise koduklubi Vooremaa Centrumi juures tiimi esindajana.

Kaheks päevaks uuringutele

«Ega mul suurt tööd selle ameti juures olegi, kuid aitan nõu ja jõuga kõiges mis võimalik – abistan sõitjaid rataste putitamisel ning muud pisiasjad, mis ühe meeskonna juurde käivad» selgitas 24-aastane eestlane. «Finantsseis ei ole klubil kõige parem ning abilisi on alati raske leida, miks siis mitte aidata. Mis ma ikka niisama kodus passin. Parem elan armastatud ala sees ja teen kas või pealtvaatajana tuuri kaasa.»

Kui mõned kõned välja arvata, kus klubi on uurinud, kuidas paranemine edeneb, ei ole Mandri leivaisaga eriti palju suhelnud. Pikem suhtlemine, kus arutatakse hooaja teise poole plaane ja tegemisi, peetakse siis, kui Mandri pärast jaanipäeva, 25. juunil kaheks päevaks Prantsusmaale uuringutele sõidab – tehakse mõned pildid seljast ja randmest, mis peaksid ülevaate andma, kuidas nood kokku on kasvanud.

Lisaks kontrollitakse kopsu olukorda, mis sai purunenud roide tõttu vigastada. Pärast ülevaatust tuleb eestlane tagasi kodumaale, kuhu peaks tõenäoliselt jääma augusti lõpuni.

«Tagasi Prantsusmaale sõidan alles siis, kui olen taas võistlemiseks valmis,» märkis Mandri. «Ega sinna ole ju ka mõtet niisama passima minna. Pean enne ikka jalad alla saama.»

Peale trenni on mees leidnud Eestis olles aega rohkem sõpradele ning isegi pulmas on saanud käia.
«Tegelikult on meeleolu suhteliselt hea,» märkis ta. «Tahaks küll ratta selga, aga küll see aeg ka lõpuks tuleb.»

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: