Šveitsi velotuuri kolmanda etapi võitis McEwen

Šveitsi velotuuri kolmanda etapi võitis grupifinishis Austraalia sprinter Robbie McEwen (Silence-Lotto). Tuuri liidrisärk jäi endiselt Igor Antoni (Eskaltel-Euskadi) selga.

Teise koha sai täna esimese etapi võitnud hispaanlane Oscar Freire, kolmandana ületas lõpujoone sakslane Gerald Ciolek. Ainsa eestlasena tuuril osalev Tanel Kangert (Ag2r) sai võitjaga sama aja. Protokolli märgiti 71. koht.

Kolme etapi järel on tuuri liider hispaanlane Igor Anton, kes võitis mägise teise etapi. Teisel kohal on Kim Kirchen Luksemburgist ja kolmas itaallane Damiano Cunego. Kangert on oma meeskonna parimana 20. kohal.

Homme läbivad ratturid 171 kilomeetrit marsruudil Gossau SG – Domat-Ems. Velotuur lõpeb pühapäeval.

Online-ülekanne!

Täna sõidetakse Šveitsi velotuuril 155-kilomeetrine võrdlemisi lihtne etapp, mis lõpeb suure tõenäosusega grupifinishiga. Siiski võib veidi kaarte segada umbes 7 kilomeetrit enne finishit asuv 4. kategooria tõus. Ainsa eestlasena sellel ProTouri kavva kuuluval velotuuril pedaaliv Tanel Kangert, kes hoiab üldjärjestuses kõrget 20. kohta, saab täna ehk veidi rahulikumalt võtta ja hoida energiat järgnevate mägiste etappide jaoks.

18.18, 59 km finishini: Sõidu algosas põgenesid peagrupist Jeffry Louder (BMC), Herve Duclos-Lassalle (COF) ja Rene Weissinger (VBG). Kolmik kasvatas vahepeal vahe peagrupiga 10 minutini, kuid see on vähenenud nüüd 3.47’le.

18.24, 55 km: Sarnaselt eilsele on ka täna rattureid saatnud terve päev otsa tihe vihmasadu. Õnneks suurematest kukkumistest ei ole teatatud.

18.31, 51 km: Vahe jooksikute ja peagrupi vahel väheneb endiselt aeglaselt. Peagrupi ees teevad tööd Euskaltel-Euskadi meeskond, kes kaitseb nende liidri Igor Antoni liidrisärki. Samuti on grupi eesotsas näha Rabobanki meeskonda, kes loodavad grupifinishis Oscar Freirele.

18.40, 43 km: Midagi väga erilist pole vahepeal toimunud. Vahe kolme liidri ja peagrupi vahel on veidi üle kolme minuti.

18.50: Liidrid on nüüd finishist 36 kilomeetri kaugusel. Euskalterile on appi tulnud mitu sprinterite meeskonda ning vahe on vähenenud 2.19’le.

18.58, 30 km: Jooksikutel ei paista enam kuigi palju jõuvarusid alles olevat. Vahe peagrupiga vaid 1.43

19.06, 24 km: Vihmasadu on veelgi tihenenud ja ratturid võtavad linnast läbi sõites kurve väga ettevaatlikult. Vahe jooksikutega 1.25.

19.12, 20 km: Liidrid on jõudnud nüüd 20 kilomeetri kaugusele finishist. Peagrupp ei taha jooksikuid liiga vara kinni püüda ning vahe püsib ühe minuti ringis.

19.19, 16 km: Mitmed sprinterid liiguvad juba ettepoole ning on joped seljast võtnud. Ka Anton näitab lõpuks oma kollast liidrisärki.

19.25, 12 km: Lampre juhitav peagrupp peaks mõne kilomeetri pärast jooksikud kätte saama. Vahe nüüd vaid 26 sekundit.

19.28, 11 km: Peagrupp neelas jooksikud alla. Ilmselt võib peagi algaval 4. kategooria tõusul näha mõnda nn mägironijat ründamas.

19.32, 7 km: Peagrupp ründab nüüd 2,1 kilomeetri pikkust 4. kategooria tõusu.

19.34, 6 km: Kolm ratturit üritab grupist lahkuda, neist üks on Visconti, kuid neil ei lubata väga kaugele minna.

19.36, 4 km: Kellelgi ei õnnestunud tõusul eest ära sõita ning ilmselt näeme grupifinishit.

19.38, 3 km: Silence-Lotto toob oma sprinteri Robbie McEweni grupi etteotsa.

2 km Zabel ja Freire on samuti ilusti eestotsas näha.

Robbie McEwen võitis! Teine koht Freirele. Austraalia vanameister alustas sprinti umbes 150 meetrit enne lõpujoont ja kuigi viimastel meetritel tuli Freire võimsalt tema tuulest, ei suutnud hispaanlane McEwanit alistada. Kolmas koht täna Ciolekile, neljas Försterile. Kangerti tulemus ei ole esialgu teada.

Tuuri üldjärjestuses täna erilisi muutusi ei toimunud. Anton säilitas kollase liidrisärgi, teine on Kirchen ja kolmas Cunego.

Tänud kõigile, kes täna ülekannet jälgisid, püüame võimalikult kiiresti ka Kangerti tulemuse teada saada.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: