Šveitsi velotuuri teise etapi võitis Igor Anton

Pühapäeval sõidetud kõrgetasemelise Šveitsi velotuuri (UCI 2.PT) mägise lõpuga teise etapi võitis hispaanlane Igor Anton (Euskaltel-Euskadi), kes tõusis ka tuuri üldliidriks. Tanel Kangerti (Ag2r) sai oma meeskonna parimana 23. koha.

Kuus sekundit võitjast hiljem jõudsid mäe otsas asunud finishisse Kim Kirchen (High Road) ja Damiano Cunego (Lampre). Neile järgnesid Fränk Schleck ja kohalik rattur Oliver Zaugg. Ainsa eestlasena sellel tuuril võistlev Kangert pidas parimate tempos vastu viimaste kilomeetriteni, kuid CSC ratturite rünnakute tagajärjel lagunes 30-liikmeliseks kahanenud peagrupp lõplikult ning ka eestlane jäi parimatest maha. Kangert jõudis finishisse Antonist 1.34 hiljem ja sai 23. koha, olles sellega oma meeskonna parim.

Üldarvestuses anti kollane liidrsärk Antoni kätte, Kirchen on teine ja Cunego kolmas. Kangert on pärast kaht etappi 20. kohal, kaotades liidrile 1.44.

Esmaspäeval on tuuril kavas 155 kilomeetrine etapp, mis viib ratturid Flumsist Gossausse. Sellel etapil on suuremad võimalused etapivõidule sprinteritel.

Online-ülekanne:

Täna sõidetakse Šveitsi velotuuri teine etapp, mis peaks ilmselt esikümnes korrektuure tegema, sest finish on mäe otsas ning praegune liider Oscar Freire ei ole tuntud erilise mägironijana. Ainsa eestlasena sellel ProTouri sarja kuuluval mitmepäevasõidul osaleval Tanel Kangertil (Ag2r) on hea võimalus võrrelda end paljude rattamaailma tippu kuuluvate mägedespetsidega.


18.38 – 11 km finishini: Sõidu alguses põgenes peagrupist esimesel etapil teise koha saanud Kangerti meeskonnakaaslane Martin Elmiger, kellel lubati ükis eestära sõita. Vahepeal oli vahe tema ja peagrupi vahel üle 18 minuti, kuid nüüd on vahe vähenenud 1-2 minutini.

18.41 – 9 km 140 kilomeetrit uhkes üksinduses pedaalinud Elmiger püüti peagrupi poolt kinni. Ratturid on asunud pikale ja raskele lõputõusule.

18.45 – 8 km Gianni Meersman (Française des Jeux) ründas peagrupist välja, ka Jens Voigt (CSC) kiirendab. Kollast liidrisärki kandev Freire on liidritegrupist maha jäänud.

18.51 7 km Üsna väikseks kahanenud peagrupp kaotab kahele liidrile nüüd paarikümne sekundiga. Voigt jättis Meersmani seljataha.

18.55 6 km. Voigti edu peagrupi ees on 22 sekundit. Peagrupis on näha ka paari Ag2r’i ratturit. Esialgu pole teada, kas ka Kangertil on õnnestunud peagruppi püsima jääda.

18.57 5 km. Astana ja Gerolsteiner teevad kõvasti tööd, Voigt saab peagi püütud – vahe vaid 9 sekundit.

19.01 4 km. Andy Schleck kihutab oma meeskonnakaaslasele Voigtile järele, ka Cunego ja Kirchen püüavad luksemburglasega kaasa minna. Umbes 30liikmelise peagrupi lõpus on näha ka ratturit, kes kannab numbrit 75 – Tanel Kangertit.

19.03 3 km. Ka Fränck Schleck ründab, väike peagrupp on väga pikaks veninud. Belglane Devolder näib ka väga tugev Schlecki seljataga. Cunego paistab raskustes olevat.

19.06 2 km. Ka Igor Anton on kahele liidrile järele jõudnud. Voigt on ammu maha jäetud. Esimese kümne hulgas ei paista Ag2r’i rattureid olevat.

19.09. Kolmele liidrile jõudsid järele Cunego, Kreuziger, Zaugg ja veel paar ratturit. Liidrite seas on ka Lövkvist.

Kreuziger ründab, paarsada meetrit finihsini. Zaugg ka mägus.

Anton paistab tugevaim siiski olevat ja võidabki! Teine Kirchen, kolmas Cunego. Rohkelt rünnakute peale energiat kulutanud Fränck Schleck sai neljanda koha. Parim Ag2r’i rattur kaotas võitjale täna pooleteise minutiga. Esialgu pole teada, mis koha Kangert välja sõitis.

Tuuri üldliidriks tõusis Anton.

Tänud kõigile, kes seda lühikest ülekannet jälgisid, homsest kolmandast etapist on kavas samuti online-ülekanne teha.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: