Kriit sai Luksemburgi tuuli 1. etapil 18. koha

Eestis registreeritud profitiimi Mitsubishi Jartazi värvides sõitev Kalle Kriit sai Luksemburgi velotuuri esimesel etapil 18. koha.

177. kilomeetri pikkuse etapi võitis grupifinishis Juan Jose Haedo (CSC), teise koha sai Romain Feillu (Agritubel) ja kolmanda Borut Bozic (Cycle Collstrop).

Viimastel kilomeetritel püüdsid mitu meest, nende seas ka Kalle Kriit, grupifinishit vältida ja eest ära sõita, kuid CSC kontrollis sõitu korralikult ning ei lasknud kedagi eest. Kriit ületas lõpujoone 18ndana.

«Meil sprinter, Dekkers, jäi grupist maha ja polnud grupifinishis kellelegi mängida, seetõttu proovisin ise eest ära saada,» rääkis Kriit pärast sõitu rattaproffide blogile.

Kuna Kriit on oma esimesel profiaastal noore ratturi kohta väga palju starte teinud (ainuüksi mais 15 starti), on ta enda sõnul veidi väsinud.

«Olen viimasel ajal veidi väsimusega võidelnud, aga vorm pole paha ning täna oli tunne tip-top,» rääkis Kalle. «Sellel tuuril on ka raskemaid etappe. Kui tunne selliseks jääb, nagu täna oli, siis proovin ja loodan üht-teist saavutada.»

Üldarvestuses püsib tuuri liidrina proloogi võitnud Fabian Cancellara, teisel kohal on Jimmy Engoulvent. Haedo tõusis tänu tänase etapi võiduga saadud boonussekunditele kolmandaks. Kriit on 48. kohal.

Reedel on tuuril kavas 197-kilomeetrine etapp, tuur lõpeb pühapäeval.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: