Rahapuudus lühendab 51. Saaremaa velotuuri

Eestis valitsev majandussurutis sunnib 17.–21. juunini sõidetava 51. Saaremaa velotuuri korraldajaid kulude kokkuhoiu mõttes võidusõitu etapi võrra lühendama.

Saaremaa velotuuri peakorraldaja Riho Räim ütles, et võidusõidu kestust otsustati lühendada kuuelt päevalt viiele, sest see peaks andma nii korraldajale kui klubidele majanduslikku hõlpu, sest transpordile, majutusele ja toitlustamisele kulub vähem raha, kirjutas Meie Maa.

«Olukorras, kus projektid on järgemööda külmutamisel ja kõik asjad kallinevad, ei näinud me seekord teist võimalust,» rääkis Räim, kelle sõnul loobuti siiski võimalusest jääda halama ja kasutada väidetavat majandussurutist ettekäändena pikaajalise traditsiooni katkestamiseks.

Samas tunnistas Räim, et eelmisel aastal sõidetud 50. Saaremaa velotuuri järel vaagis võistluse korraldaja pikalt, kas ja kuidas edasi minna, sest raha olemasolu nii suure spordiürituse korraldamisel on äärmiselt oluline.

«Võtsime eesmärgiks velotuuriga ikkagi jätkata,» lausus Eesti ühe pikemate traditsioonidega spordivõistluse peakorraldaja. «Vastutustunne saarlaste, nende traditsioonide, võidusõitjate, treenerite ja jalgrattaspordi arengu ees Eestis tervikuna tundub olulisemana ja see sundis meid edasi tegutsema. Küll aga ei taha me kaotada kvaliteedis,» lisas Räim.

Kui viimastel aastatel sõideti Saaremaa velotuuril marsruudil Tartu – Otepää – Viljandi – Rapla – Liiva – Kuressaare, siis seekord sõidetakse Tartust otse Viljandisse.

Riho Räime sõnul jääb Otepää seekord välja, sest korraldajatel ei ole seal toetuspunkti. «Meil käisid vahepeal läbirääkimised Haanja rattaklubiga, kes olid võidusõidust huvitatud ja nõus käed külge lööma. Aga kuna on keeruline aasta, siis tänavu me sellest pakkumisest loobusime,» rääkis korraldaja, välistamata võimalust tulevikus ka sinna sõita.

«Praegu on meil Tartus, Viljandis ja Raplas olemas partnerid sealsete rattaklubide näol, meie koostöö on sujunud ning seepärast polnud ka põhjust nendes linnades võidusõidu korraldamisest loobuda,» märkis Riho Räim.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: