Ootamatult profispordist loobunud Mustoneni asendab Ao

Eesti jalgratta profimeeskonnas Kalev Spordis sõitmisest ootamatult loobunud Andrei Mustoneni asendab Silver Ao. Mustonen keeras laupäeval pärast SEB Tartu GP ühe vahefiniši võitmist ootamatult boksi ja teatas, et isiklikel põhjustel tema tipptasemel rattasõiduga tänavu enam ei tegele.

24-aastane rattur, UCI kategooria võistlustel mitmel korral poodiumile jõudnud mees ei soovinud otsuse tagamaid põhjendada, kuid ei välistanud tulevikus rattasporti naasmist, teatas Kalev Spordi presssiteenistus.

Kalev Sport on jõudnud kokkuleppele 18-aastase Aoga, kes hakkab uut tiimi esindama alates 1. juunist. Eelmise hooaja lõpus pedaalis noormees poolteist kuud Prantsusmaa amatöörklubis Mayenne. Ao soovis mõnes Prantsusmaa amatöörklubis jätkata ka tänavu, kuid Mayenne ei andnud üleminekuluba.

«Kui amatöörrattur pole novembri keskpaigaks uut klubi leidnud, on eelmise tiimi otsustada, kas anda luba üleminekuks või mitte,» lausus Ao. «Mayenne’is ei tahtnud ma aga jätkata, sest sealsed tingimused jätavad soovida.»

Kui Kalev Spordi boss Jüri Savitski tegi Aole ettepaneku meeskonnaga liituda, ei mõelnud noor tartlane kaua. «Hüpe proffide sekka pole minu jaoks üle mõistuse suur, kuid sellegipoolest võtab distantside ja kiirustega harjumine oma aja,» märkis end sõitjatüübilt Rene Mandri ja Tanel Kangertiga võrdlev Ao.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: