Kangert sai Circuit de Lorraine’i kokkuvõttes 24. koha

Profitiimi Ag2r La Mondiale rattur Tanel Kangert sai pühapäeval Prantsusmaal lõppenud mitmepäevasõidu Circuit de Lorraine (UCI kategooria 2.1) kokkuvõttes 24. koha.

Viimase etapi võitis itaallane Mattia Gavazzi austraallase Allan Davise ja teise itaallase Luca Paolini ees. Kangert sai viimasel etapil 39. koha, saades võitjaga sama aja.

Tuuri üldvõidu teenis viimasel etapil kuuendana lõpetanud prantslane Steve Chainel. Teise koha sai avaetapi võitnud Jonathan Hivert ja kolmanda Hannes Blank. Kangert sai kokkuvõttes 24. koha.

Hooaja alguses põlvevalude tõttu pika treening- ja võistluspausi teinud Kangert rääkis rattaproffide blogile, et üldine enesetunne on tal hea.

«Kuna enne Lorraine’i tuuri 20 päeva võidu ei sõitnud, olin esimesed paar etappi korralikult roostes, jalgades nappis kiirust ja pikalt ei jaksanud maksimumiga pingutada,» tunnistas noor jalgrattur. «Päev-päevalt on tunne paremaks läinud ning reedesel mägisel etapil võisin esimeses gurpis üle joone veereda.»

Kangert rõhutas just sõna «veereda», sest finishid olid sellel tuuril meeletult ohtlikud tehtud: peaaegu iga etapi viimased kilomeetrid sõideti kitsastel tänavatel, kus ohtralt ringteid, eraldussaari, kurve ja muid takistusi.

«Võidavad need, kes riskivad, julgevad ja loomulikult jõuavad. See (kamikaze stiil) on võib-olla ka osalt põhjus miks mitmed neoprofid on väga head kohad teeninud finishis,» analüüsis Kangert.

Järgmisel nädalal on Kangertil kavas sõita kahel Prantsusmaal toimuval ühepäevasõidul, eriti heas hoos tahaks ta olla juuni keskel toimuval Šveitsi velotuuril.

Kangert on käinud ka Giro d’Italia 6. etapil raskelt kukkunud meeskonnakaaslast Rene Mandrit haiglas vaatamas.

«Viisin talle kiirema paranemise nimel head-parematki!» ütles Kangert, lisades, et ilmselt võib Mandrit veel sellel aastal taas võistlemas näha.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: