Ojavee napsas Tartu tänavatel karjääri kaalukaima võidu

Mart Ojavee edestas profiratturite võidukihutamisel Tallinnast Tartusse suursoosikuid.

Rahvusvahelise rattaliidu UCI kategooriasse kuuluva Estonian Cycling Weekendi 182-kilomeetrine avavaatus pakkus nelja mehe vahelise pineva finisŠiheitluse, kust võitjana väljunud Ojavee jättis selja taha Erki Pütsepa, hollandlase Jens Mourise ja leedulase Ramunas Navardauskase, kirjutas Eesti Päevaleht.

Karjääri kaalukaima võiduni jõudnud Ojavee jagab auhinnarahaks saadud 3306 eurot võrdselt ära meeskonnakaaslastega Läti klubist Rieutumu Bank-Riga, nagu profiratturite maailmas on kombeks.

“Tore, et ma just kodus senise karjääri kõige magusama võiduni jõudsin,” rõõmustas kuu alguses ka Moskva velotuuri ühel etapil triumfeerinud Ojavee. “Olen praegu väga heas vormis – nii saigi hooaja eel plaanitud. Kevadised võidusõidud paistavad mulle üldse sobivat, näiteks mullu samal ajal võitsin kaks etappi Piimatuuril Iirimaal.”

Suure karjääri lõpetanud Jaan Kirsipuu juhendamisel Läti klubis harjutav Ojavee ütles, et koostöö oma ala nii suure asjatundjaga ning meeskonnas valitsev sisekliima andsid sportimiseks indu juurde.

“Jass on teinud väga head treeninguplaanid,” ütles esimest hooaega Läti klubi pedaaliv rattur. “Samuti valitseb klubis mõnus õhkkond, sest rattureile on loodud suurepärased tingimused. Kõik suudavad oma ego maha suruda ja säilitavad üksteise suhtes aususe – kellel on parajasti hea jalg, seda võistlustel ka aidatakse, mitte ei hakata enda eest kangutama.”

Kirsipuu, viimase 15 aasta Eesti tituleerituim rattur, kuulus samuti kogu võistluse tooniandjate sekka ning ületas lõpujoone seistmendana.

Pütsep jäi karpi

Ojavee nentis, et pidas eilse jõuproovi esikohasoosikuteks Pütseppa ja kuuendaks jäänud poolakat Tomasz Kiendyst, kes lõpetas esinelikust 13 sekundit hiljem. Baltimaade suurimal rattavõistlusel Eesti koondist esindav Pütsep polnud aga teise koha järel sugugi löödud, kuigi jäi Ojaveele alla vaid mõne sentimeetriga.

“Mardile pole häbi kaotada, kui tingimused on rasked ja kiirus ei kasva väga suureks,” kommenteeris äsja ligi kuuajalise puhkuse lõpetanud Pütsep neljatunnist katsumust pidevas külje- ning vastutuules.

“Paraku tegin ka ise väikese apsaka, jäädes lõpuspurdi ajal liiga kauaks Mourise taha. Hollandlane vaatas finisŠiplagu valesti ning arvas viimast kiirendust alustades, et lõpujoon on kaugemal. Nii pidingi teiste vahel karbis passima,” lisas just trekisõidu MM-ilgi pjedestaalile jõudnud Mourist võidusoosikuks pidanud Pütsep.

Pütsep alles ootab kevadise hingetõmbeaja järel õiget minekut. “Praegu olen veel korralikus saiavormis,” muigas rattur. “Nüüd, võisteldes, hakkab seisund päev-päevalt paranema. Aga Pekingini olümpiatrassile pürgijat minust muidugi pole – seal tuleb väga kõva ronimine ning ma ei taha turismireisile minna. Eestist on sobivaimad olümpiale minejad ikka Rein Taaramäe ja Rene Mandri vigastuse järel teiseks kandidaadiks tõusnud Tanel Kangert.”

Mouris, kes tundis võiduta jäämise pärast pettumust, keskendub peagi Pekingi olümpiaks valmistumisele, et aidata Hollandi trekisõidu nelikut 4 km meeskondlikus jälitussõidus.

Esinduslik rattavõistluste nädalalõpp jätkub täna 187-kilomeetrise Tartu GP-ga.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: