Homme algab Estonian Cycling Weekend

Homme, 23. mail algab Baltikumi suurim maanteerattasündmus Estonian Cycling Weekend, mille avalöögiks on Tallinn – Tartu Grand Prix.

Võistluse avastart antakse reedel Ülemiste hotelli eest kell 11.00 ja rajale kihutavad 18 võistkonna sportlased 13 riigist. Esmakordselt peetav Tallinn – Tartu GP viib ratturid läbi Eesti ning pakub kõigile soovijatele võimalust tee ääres kaasa elada. Võistlus kulgeb mööda väiksemaid teid läbi Tallinna ringtee, Lagedi, Aruküla, Albu, Aravete ja sealt edasi mööda Piibe mnt-d läbi Järva-Jaani ja Jõgeva Tartusse.

Laupäeval, 24. mail sõidetakse SEB Tartu Grand Prix, mis toimub traditsiooniliselt linnaringil. Paljud inimesed saavad seda võistlust jälgida praktiliselt oma kodu akendest. Kellel seda võimalust ei ole, on korraldajate sõnul oodatud raja äärde kaasa elama.

Klubi Tartu Maratoni juhatuse esimehe Indrek Kelgu sõnul on võidusõidul üle pika aja võimalik näha pea kõiki Eesti rattaproffe.

«Tänavu on rivis ka mehed, kes väga sageli Eestis ei võistle nagu näiteks Rein Taaramäe ja Kalle Kriit. Seega on tõenäosus, et võit või võidud koju jäetakse, päris suur. Samas võib üllatajaid tulla ka välismaalaste hulgast, keda on stardis päris ohtralt,» kommenteeris Kelk.

Peale kahte sõitu professionaalidele on pühapäeval võimalik sadulasse istuda kõigil rattasõpradel ning osaleda SEB 27. Tartu Rattarallil. Praeguseks on sinna registreerunud juba ligi 3500 spordihuvilist.

Tartu Rattaralli pakub osalejatele 133km ja 69 km distantse Lõuna-Eesti teedel. Ennast saab kirja panna veel täna ja homme kella 17.00-ni Klubi Tartu Maratoni kontoris ning veebilehel http://www.tartumaraton.ee. 23. ja 24. mail saab registreeruda võistluskeskuses Aura keskuse kõrval.

Klubi Tartu Maraton palub kõigilt autojuhtidelt nädalavahetusel kõrgendatud tähelepanu ratturite suhtes ning vabandab võimalike liiklusmuudatustega seotud ebamugavuste pärast.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: