Triobet maanteereitingut juhib endiselt Andrus Aug

Nädalavahetusel peeti Elvas Eesti meistrivõistluste viimane etapp kriteeriumis ning Elva Rattapäev, mis andsid mõlemad lisapunkte ka Triobeti maanteesõidu reitingusse.

Elva tänavasõidu võiduga ning pühapäevase kaheksanda kohaga tegi suure hüppe Jaan Kirsipuu (CFC spordikool), kes tõusis edetabelis viiendalt kohalt teiseks. Reitingut juhib endiselt Arctic Sport Clubi rattur Andrus Aug (fotol), kes on kogunud seitsme võistlusega 116 punkti. Jaan Kirsipuu kaotab Augile 28 punktiga, kirjutas EJL.

Kolmandaks langeks Janek Tombak (Mitsubishi Jartazi), kes Elva sõitudel kaasa ei teinud. Tombak on teinud Eestis kaasa seitsmest võistlusest kaks ning mõlema võidu eest saadud 40 punkti annavad 80 punktiga hetkel kolmanda koha. Esikümnesse mahuvad veel Allan Oras (Arctic Sport Club), Caspar Austa (Dynatek Latvia), Oskari Kargu (Tamme), Urmo Utar (Kalev Sport), Kalle Kriit (Mitsubishi Jartazi) ning Vahur Valvas (Tamme). Pühapäeval Elva Rattapäeva võitnud Mart Ojavee (Rietumu Bank Riga) on võidu eest saadud 40 punktiga 11. kohal.

Järgmised Triobet maanteeritingusse kuuluvad võistlused peetakse juba 23. ja 24. mail Estonian Cycling Weekendi raames. Reedel ja laupäeval peetakse Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu esimese kategooria võidusõidud Tallinn-Tartu GP ning SEB Tartu GP. Nii kõrge klassifikatsiooniga rahvusvahelisi võistlusi ei leidu lisaks Baltimaadele ka näiteks Venemaal, Skandinaavias ja Soomes.

Reedel ja laupäeval toimuvad tippvõistlused toovad kokku 20 tugevat rattatiimi enam kui kümnest riigist. Kõige kõrgema tasemega on PRO Continental klassi kuuluv Mitsubishi-Jartazi meeskond, mille ridades
võistlevad ka Janek Tombak ning Kalle Kriit.

Triobeti maanteeritingusse annavad esimese kategooria rahvusvahelised võidusõidud ka kaks korda enam punkte. Esimene koht saab võidu eest 80 punkti. Praegu kolmandal kohal asetsev Janek Tombak on võtnud endale eesmärgiks vähemalt ühe Estonian Cycling Weekendi tippsõidu võita ning sellega oleks võimalik ka Tombakul esmakordselt Andrus Augilt Triobet maanteereitingus liidripositsioon endale võtta.

Foto: Simmo Kikkas.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: