Rene Mandri: saaks juba rutem jalad alla!

Möödunud neljapäeval Itaalia velotuuril kukkudes rängalt vigastada saanud Rene Mandri ihkab kiiresti lamamisrežiimist pääseda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Laupäeval Itaaliast Buggio haiglast väikelennukiga Prantsusmaale Chamberysse lennutatud Mandri ütles, et enesetunne on juba küllaltki tipp-topp. Iseasi, kui tipp-topp saab ennast tunda rattur, kel murdus kukkudes roie, ranne, kolm lülisamba ogajätket ja kopsu tuli auk.

«Suremas ma ei ole, aga nii ränka kukkumist pole mul varem juhtunud, paljudel ei lähe nii hullusti kogu karjääri jooksul,» lausus Mandri Chambery haiglas protseduure ja uuringuid oodates. «Saaks ainult rutem jalad alla ja ise liikuda!»

Pidurid ei töötanud

Mandri avaldas lootust, et tohib võib-olla juba sel nädalal minna oma Chamberys asuvasse Prantsusmaa-koju.

«Ootan, et kopsust võetaks ära toru, mis juhib õhu välja,» lausus Mandri. «Kui mulle antakse väike tugi, siis on võimalik, et saan kodusele ravile. Praegu pean lamama.»

Profiklubisse Ag2r kuuluv Mandri kihutas kiirusega 70 kilomeetrit tunnis järsu kaldega teel ja üritas kurvis pidurdada, kuid sellest polnud suurt kasu.

«Pidurid ei töötanud nii, nagu tavaliselt töötavad,» ütles profirattur. «Kuigi lasin alla panna alumiiniumrattad, jäid alles karbonrataste pidurid. Eri piduritel on suur vahe. Nüüd nad uurivad meie meeskonnas, mis sellise kukkumise põhjustas.»

Tõenäoliselt kulub Mandril täielikuks paranemiseks kuni kolm kuud. Kuigi ta oli üks Eesti olümpiakoondise põhikandidaat, jääb tal Pekingisse sõitmata.

«Ükski kukkumine pole õnnelik,» vastas Mandri. «Pea ja nägu jäid puutumata. Kukkusin seljaga rajapiirdesse. Panin parema käe maha, ranne purunes ja see on kipsis.»

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: