Mitsubishi Jartazi võitis Tour de Picardie meeskondliku arvestuse

Tour de Picardiel peeti pühapäeva pärastlõunal viimane neljas etapp, kus erakordset aktiivsust näitas üles Eestis registreeriutd profimeeskonnas Mitsubishi Jartazi võistlev Janek Tombak.

Tombak ründas kohe 95km pikkuse etapi esimestel kilomeetritel ning koos kolme kaaslasega suutis peagrupiga viia vahe ligemale kahele minutile. Janek Tombak võitis ka mõlemad tänasel etapil kavas olnud mäefinishid, teatas EJL.

24km enne etapi lõppu suutis peagrupp siiski jooksikud kinni püüda ning etapp lõppes grupifinishiga, mille võitis prantslane Sébastien Chavanel (Française des Jeux) teda lahti vedanud klubikaaslase Philippe Gilberti (Française des Jeux) ees.

Chavanel tõusis ka tuuri üldvõitjaks, edestades enne viimast etappi tuuri juhtinud prantslast Jean Eudes Demaret (Cofidis – Le Crédit par Téléphone) kokkuvõttes vaid ühe sekundiga.

Eestlastest said viimasel etapil Erki Pütsep (Bouygues Telecom) 39., Janek Tombak 57. ning Rein Taaramäe (Cofidis – Le Crédit par Téléphone) 66. koha.

Kokkuvõttes oli eestlastest parim Pütsep, kes saavutas 43. koha, kaotades Sébastien Chavanel’ile 27 sekundiga. Taaramäe sai üldkokkuvõttes 50. ning Tombak 52. koha.

Mäekuninga arvestuse võitis Alexandre Moos eestlaste Tombaku ja Taaramäe ees.

Meeskondlikult võitis sel aastal juba teise velotuuri Mitsubishi Jartazi meeskond, mis edestas Agritubel’i ning Cofidist kuue sekundiga.

Järgmise stardi teevad Picardie velotuuril startinud eestlased juba eeloleval reedel ja laupäeval, kui sõidetakse rahvusvahelised UCI esimese kategooria võidusõidud Tallinn-Tartu GP ja SEB Tartu GP.