Giro d’Italia 5. etapi võitis Pavel Brutt

Giro d’Italia viienda etapi, mis viis ratturid Belvedere Marittimost Contursi Termesse, võitis venelane Pavel Brutt. Rene Mandri sai 77. koha.

Brutt põgenes koos nelja kaaslasega peagrupist 203-kilomeetrise etapi esimestel kilomeetritel. Mehed tegid head koostööd ning neil õnnestuski rahulikult veerenud peagruppi üle kavaldada.

Kilomeeter enne lõppu jäi ette neli ratturit, sest inglase David Millari rattal tuli kett maha. Brutt lisas kohe kiirust ning teised temaga kaasa minna enam ei jõudnud. Teise koha sai täna sakslane Johannes Fröhlinger ning kolmanda Luis Felipe Laverde Kolumbiast.

Peagrupp jõudis finishisse 31 sekundit võitjast hiljem. Ainsa eestlasena tuuril osalev Mandri kaotas täna võitjale 1.25 ja sai 77. koha.

Üldarvestuses jätkab liidrina itaallane Franco Pellizotti, kes sai täna 8. koha. Teine on endiselt ühesekundilise kaotusega ameeriklane Christian Vandevelde ja kolmas Danilo Di Luca, kes kaotab Pellizottile 7 sekundiga. Mandri langes 70. positsioonile, kaotades liidrile 2.37.

Homme on ratturitel kavas koguni 265 kilomeetri pikkune etapp, Giro d’Italia lõpeb 1. juunil.

online-ülekanne:

Suur tänu kõigile, kes ülekannet lugesid, ka homme on rattaproffide blogil kavas etappi reaalajas kajastada.

Roosa liidrisärk peaks jääma endiselt Pellizotti selga. Mandri tänase etapi tulemus pole veel teada, esimese 20 hulgas teda pole.

Etapivõit Brutile! Teine Fröhlihger ja kolmas Laverde. Francisco Pérez sai neljanda koha ning umbes minut hiljem finisheerunud peagrupis oli kiireim Bettini.

11.48 Brutt on ülejäänud jooksikud maha raputanud. Kas venelane saabki etapivõidu?

11.47 Millari rattal on tehniline rike ja mees viskab ratta vihast üle teepiirete. Õnneks ei paista selle koha peal pealtvaatajaid olevat 🙂

11.44 Liidrid ei taha enam koostööd teha ja üritavad ükshaaval üksteist maha jätta. Peagrupp on neist 1 minuti kaugusel.

11.42 (3 km) Viis liidrit alustasid lõputõusu. Peagrupp on veel kaugel.

17.39 Mandri meeskonnakaaslase Rinaldo Nocentini võimalused etapivõidule on täna ilmselt kustunud – ta kukkus koos ühe LPRi ratturiga. Üks meeskonnakaaslane on Nocentinit aitamas rattaga, tahaks loota, et see pole Mandri. Paistab, et vigastada ei saanud keegi.

17.37 viit liidrit eraldib finishist vaid 7 kilomeetrit. Peagrupp peaks tempot tõstma, kui ei soovi jooksikute võitu. Peagrupis on ka mitu sprinterit alles, kuid 3-kilomeetrine lõputõus peaks neile ikka liiga raske olema.

17.33 Liidritel on sõita veel vaid 10 kilomeetrit. Peagrupp on neist umbes kaks minutit tagapool.

17.23 19 km enne finishit vahe jooksikute ja grupi vahel alla kolme minuti. Paistab, et ka täna ei anta jooksikutele võimalust.

17.17 (24 km) Jooksikutel on endiselt edu peagrupi ees, kuid see vahe väheneb iga meetriga. Hetkel 3.35.

17.13 Vihmasadu on märkimisväärselt tugevnenud ja asfalt on väga märg ning seetõttu ka libe!

17.09 (29 km) Peagrupp on vähendanud vahe jooksikutega neljale minutile.

16.58 (34 km) Silence Lotto rattur Jürger Van der Broeck sõitis vahepeal kraavi, kuid ei saanud vigastada ja jätkab.

16.48 Mark Cavendishile on tänased tõusud selgelt rasked ning eilset etapivõitu ta korrata ei saada. High Roadi 22-aastane sprinter hakkab peagrupist maha jääma.

16.46 (40 km) Liquigas on asunud grupis tööle taas, vahe jooksikutega alla kuue minuti.

16.40 Maailmameistri särgis sõitval Paolo Bettinil paistab külm olevat. Ta läks grupi taga sõitva meeskonna auto juurde ning võttis tiimi bossilt käesoojendajad.

16.36 Kuigi õhutemperatuur on mõnus – 21 kraadi, on ka täna hakanud vihma sadama, mis teeb teed väga libedaks ning ratturid peavad eriti laskumistel ettevaatlikumad olema.

16.31 Vahepeal meeldetuletuseks ka tuuri liidritest. Roosat liidrisärki kannab kolmandat etappi järjest itaallane Franco Pellizotti (Liquigas). Teisel kohal on ameeriklane Christian Vandevelde (Slipstream), kes kaotab Pellizottile vaid ühe sekundiga ning kolmas on Danilo Di Luca (LPR), kes kaotab kaasmaalasele seitsme sekundiga. Mandri on pärast nelja etappi 59. kohal, kaotades liidrile 1.43.

16.22 Quick Stepi ja Astana juhitav peagrupp on tempot tõstnud, vahe jooksikutega nüüd 7.20

16.15 (68 km) Tegelikult oli esimene ründaja kohe esimesel kilomeetril kuulus Rootsi hiiglane Magnus Bäckstedt, aga grupp ei tahtnud teda kuidagi minema lasta.

16.05 (76 km finishini) Kui eile proovis varakult õnne ainult üks mees (Rik Verbrugghe), siis täna põgenes etapi esimestel kilomeetritel peagrupist viis ratturit: Pavel Brutt (Tinkoff), David Millar (Slipstream), Luis Felipe Laverde (CSF Group Navigare), Francisco Pérez (Caisse d’Epargne) ja Johannes Fröhlinger (Gerolsteiner). 80 kilomeetrit enne finishit on vahe peagrupiga 9.10.

Täna on aasta esimesel suurtuuril Giro d’Italial kavas 203-kilomeetrine etapp, mis viib ratturid Belvedere Marittimost Contursi Termesse. Kuigi ratturite teele ei jää täna väga pikki tõuse, ei ole oodata ka grupifinishit, sest viimased kolm kilomeetrit on ülesmäge. Seetõttu on täna favoriidid need, kes tuuri teiselgi etapil: Riccardo Ricco, Davide Rebellin, Danilo Di Luca ning miks mitte ka tugev sprinter Paolo Bettini. Tänane rajaprofiil peaks sobima ka ainsa eestlasena sel aastal Girol sõitvale Rene Mandrile.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: